“Aslında Özgürsün” Kenter Tiyatrosu’nda!

Mimesis Haber/ Türkiye’nin öncü kadınlarından Duygu Asena’nın iki şehirli arkadaşı kaleme aldığı; eğlenceli, derin ve sürükleyici “Aslında Özgürsün” oyunu 13 Şubat Perşembe akşamı saat 20:30’da Kenter Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

“Bir şehir. İki kadın. Birçok erkek.” 

Günümüzün beyaz yakalı kadınlarından biri olan Berna (Emel Çölgeçen) ve “evli, mutlu, çocuklu” Belgin’in (Pelin Öztekin) şehirdeki aşk maceralarını anlatan oyun, 2019’dan bu yana özellikle kadınlar tarafından ayakta alkışlanıyor. Seyirci salondan, “Ben Berna’yım!” ya da “Ben Belgin’im!” diyerek ayrılıyor.

Duygu Asena’nın yakın arkadaşlarının salondan, “Duygu’yla yeniden sohbet etmek gibiydi; adeta sesini duyduk,” diyerek ayrıldığı oyun gelen eleştirmenlerden de tam not aldı.

Kalemini kadınları özgürleştirmeye adamış Duygu Asena’nın “internette yazılan ilk kitap” olarak bilinen romanını oyunlaştıran ve yöneten Ali Kemal Güven. Oyunun yapımcısı ise Seda Özkaraca. Kahkahaların hiç eksik olmadığı, yüksek tempolu “Aslında Özgürsün” ProjectAS Tiyatro’nun 2019 yılından beri sahnelediği ilk prodüksiyonu.

“Aslında Özgürsün” 13 Şubat Perşembe akşamı saat 20:30’da Kenter Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Biletler 1+1 kampanyasıyla Biletix’de.

Oyunun Konusu: 

Aşka aşık iş kadını Berna (Emel Çölgeçen) yüksek plazalarda, umutsuz ev kadını Belgin (Pelin Öztekin) ise evinin mutfağında var olma savaşı veriyor. İki genç kadın ve en iyi arkadaş, birbirlerine tutunarak toplumun ve erkeklerin dayattığı ahlak anlayışına, tabulara karşı çıkıp özgürlüklerini, kimliklerini arıyorlar… Ve de aşkı…

Oyunun Yaklaşan Tarihleri: 

18 Ocak Cumartesi 20:30 – Profilo Kültür Merkezi

13 Şubat Perşembe 20:30 – Kenter Tiyatrosu

15 Şubat Cumartesi 20:30 –  CKM (A Salonu)

ProjectAS:

https://www.projectas.com.tr

www.instagram.com/projectas_tiyatro

www.facebook.com/projectASTiyatro

www.twitter.com/projectA_S