Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği Başlıyor…

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği’nin koordinasyonunda gerçekleştirilecek Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği’nin programı açıklandı!

02.05.2010 PAZAR

11:00-15:00 /ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE: CONOR LOVETT – GARE ST LAZARE PLAYERS (IE)* ‘’BECKETT AND SOLO’’

03.05.2010 PAZARTESİ

11:00-14:00/ATÖLYE/ÇATI DANS STÜDYO: KAKI-KUU-KYAKU (JP) ‘’YOĞUN BİR KURMACA DUYGUSUYLA BAŞ ETMEK İÇİN’’

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgi Sahnesi ‘’DEDİLER…’’

17:30/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tiyatro Topluluğu

‘’BİR CEZA AVUKATININ ANILARI’’

20:00/DT KÜÇÜK SAHNE: National Technical University of Athens (NTUA) Theatre Team ( YUNANİSTAN ) ‘’CLOSER’’ (DAHA YAKIN)

04.05.2010 SALI

12:00-14:00, 15:00-17/ATÖLYE/ÖZEL ZOGRAFYON RUM LİSESİ : IŞIL KASAPOĞLU ‘’OYUNCULUK ATÖLYESİ’’

17:30/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro-Oyunculuk Anasanat Dalı ‘’KUVAYİ MİLLİYE’’

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: University of Ljubljana Academy of Theatre, Radio, Film and Television( SLOVENYA ) ‘’CORRIDOR’’ (KORİDOR)

20:00/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ: Academy of Performing Arts Theatre Mala Scena VSMU Theatre Faculty ( SLOVAKYA ) ‘’QUATRO FORMAGGI’’ (DÖRT PEYNİR)

20:00/DT KÜÇÜK SAHNE: Kaki-Kuu-Kyaku ( JAPONYA ) ‘’THE HEAVY USER’’ (AĞIR MÜPTELA)

05.05.2010 ÇARŞAMBA

15:00/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : İstanbul Üniversitesi Psikoloji Oyuncuları (İÜPO) “ASİYE NASIL KURTULUR”

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “ZİYARETÇİ”

20:00/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : Drama School of Estonian Academy of Music and Theatre (ESTONYA) “THE GHOST IN THE MACHINE” (MAKİNEDEKİ HAYALET)

06.05.2010 PERŞEMBE

10:30-13:30/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE: DERYA ALABORA ‘’KENDİMLE KARŞILAŞMALAR’’

14:00-16:00/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE: BERKUN OYA ‘’HOP’’

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: Atatürk Üniversitesi Deneme Sahnesi Topluluğu “İLK ATEŞİ YAKSINLAR”

17:30/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Oyunculuk Bölümü “BEN ANADOLU”

20:00/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : University of Vienna, Theater, Film, Media studies daskunst ( AVUSTURYA ) “I CALL YOU TOMORROW! ICH MELDE MICH MORGEN! YARIN SENİ ARARIM! ZAVOLÁM TI ZAJTRA! TA LEME AWRIO!” (YARIN SENİ ARARIM!)

20:00/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Deneme Topluluğu “VERİMSİZLER”

07.05.2010 CUMA

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: Universidade da Beira Interior Teatr’UBI ( PORTEKİZ ) “MARCA’DOR”

20:00/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : Maltepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü “BİLDİRİM”

20:00/DT CEVAHİR 2 : İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı “KRAL ÖLÜYOR”

09:30-17:00/SEMPOZYUM/DT KÜÇÜK SAHNE: İSTANBUL 2010 ULUSLARARASI TİYATRO EĞİTİMİ BULUŞMASI

08.05.2010 CUMARTESİ

10:30-13:30/ATÖLYE/ÇATI DANS STÜDYO: MUSTAFA KAPLAN ‘’BEDEN VE HAREKET ANALİZİ’’

14:00-16:00/ATÖLYE/ÇATI DANS STÜDYO: JAN BARTA (NL)* ‘’MİMLE İFADE’’

15:00/DT ÜSKÜDAR STÜDYO : Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü “HAYVAN ÇİFTLİĞİ”

17:30/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : The Paisii Hilendarski University of Plovdiv University Theatre (BULGARİSTAN) “DUEL” (DUELLO)

20:00/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: Ruhr Universität Bochum Studiobühne (ALMANYA) “BLAUBART – HOFFNUNG DER FRAUEN” (MAVİ SAKAL-KADINLARIN UMUDU)

10:00-13:30/SEMPOZYUM/DT KÜÇÜK SAHNE: İSTANBUL 2010 ULUSLARARASI TİYATRO EĞİTİMİ BULUŞMASI

09.05.2010 PAZAR

11:00-15:00/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE: GÜRHAN ELMALIOĞLU ‘’SHAKESPEARE-BİRİNCİ FOLYO’’

16:00-19:00/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE: TERESA BRAYSHAW (UK) ‘’SADECE KENDİN OL’’

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: İstanbul Teknik Üniversitesi Timis Oyuncuları – Öğrenci Grubu “GOGOL’ÜN DEFTERİ”

17:30/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Marmara Üniversitesi Ada Dans Tiyatrosu Topluluğu “KESİTLER”

20:00/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: ODTÜ Oyuncuları “KAFKAS TEBEŞİR DAİRESİ”

20:00/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten (HOLLANDA) “WACHT EVEN!” (BEKLEYİN!)

10.05.2010 PAZARTESİ

10:00-11:00/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE : MARİNA MARKOVIC (SP) ‘’OYUNCUNUN VE KARAKTERİNİN SESİ’’

17:30/DT KÜÇÜK SAHNE : Fırat Üniversitesi Tiyatro Kulübü “GÖZLERİMİ KAPARIM VAZİFEMİ YAPARIM”

17:30/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “BÜYÜK ROMULUS”

20:00/GARAJ İSTANBUL : Université de Neuchâtel Groupe de Théâtre Antique (GTA) (İSVİÇRE) “ORESTES”

11.05.2010 SALI

10:00-12:00, 13:00-15:00/ATÖLYE/GARAJ İSTANBUL : JOHANNES BOHUN (AT)* ‘’RİTM VE PERFORMANS – STOMP METODLARI UYGULAMASI’’

17:30/DT KÜÇÜK SAHNE : Erciyes Üniversitesi Etak Deneme Sahnesi “TİTANİK ORKESTRASI”

17:30/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Anadolu Üniversitesi Özdüşüm Oyuncu Atölyesi “CİMRİ”

20:00/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: University of Arts, Belgrade Department of Acting, Faculty of Dramatic Arts (SIRBİSTAN) “THREE IN ONE” (ÜÇÜ BİR ARADA)

20:00/GARAJ İSTANBUL : İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu “FİL ADAM”

12.05.2010 ÇARŞAMBA

11:00-14:00/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE : İSTANBULİMPRO ‘’DOĞAÇLAMA PERFORMANSA HAZIRLIK’’

15:00/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “GERÇEK MÜFETTİŞ HOUND”

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO : Ordu Üniversitesi Tiyatro Kulübü “YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ”

17:30/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: Dicle Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (DÜNİT) “SEZUAN’IN İYİ İNSANI”

20:00/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “ABDÜLCANBAZ”

20:00/GARAJ İSTANBUL : Bahçeşehir Üniversitesi Müzikal Topluluğu “AĞIR ROMAN”

13.05.2010 PERŞEMBE

10:30-12:30, 13:00-15:00/ATÖLYE/RUJ STÜDYO : SEHER SENDER ‘’YÜZ YÜZE’’

11:00-15:00/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE : KADİR ÇEVİK ‘’OYUNCU EĞİTİMİ VE DOĞAÇLAMA TİYATRO’’

17:30/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : Doğuş Üniversitesi Doğuştan Oyuncular “ONİKİNCİ GECE”

17:30/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: Kocaeli Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü “BİR YAZ GECESİ RÜYASI”

20:00/ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: University of Pécs Janus University Theater (MACARİSTAN) “THE GOSPELS ACCORDING TO MÁRK” (MARK’IN SEVİNDİRİCİ HABERİ)

20:00/GARAJ İSTANBUL : Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü “YALANCI”

14.05.2010 CUMA

11:00-15:00/ATÖLYE/DT KÜÇÜK SAHNE : KEMAL YİĞİTCAN ‘’ÖNCE IŞIK OLSUN’’

17:30/DT ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNESİ: Sabancı Üniversitesi Oda Tiyatrosu “EVET İSTİYORUM”

17:30/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ: University of Pisa Laboratorio di Arte Scenica Sant’Andrea/I Sacchi di Sabbia (İTALYA) “DON GIOVANNI DI W. A. MOZART” (MOZART’IN DON GIOVANNI’Sİ)

20:00/DT ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ : Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü “ORKESTRA”

20:00/GARAJ İSTANBUL : Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları “GÖZBAĞI”

15.05.2010 CUMARTESİ

15:00/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Kafkas Üniversitesi Tiyatro Kulübü “YOLUMUZU BULALIM”

17:30/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ : Universite de Liège Theatre Universitaire Royal de Liège (BELÇİKA) “SI TU M’AIMES…(PRENDS GARDE !) / IF YOU LOVE ME…(BE CAREFUL !)” (BENİ SEVİYORSAN… (GARDINI AL!))

20:00/DT KÜÇÜK SAHNE : Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “ORGONLAR, TARTUFFELER ve DİĞERLERİ”

20:00/RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Uludağ Üniversitesi Oyuncuları ‘’1/Nerede 2/Ayak Parmakları 3/Önder’’ ( Kısa Oyunlar )

16.05.2010 PAZAR

15:00/ RÜŞTÜ UZEL SAHNESİ : Gazi Üniversitesi Tiyatro Akademi “YALANCININ RESMİ”

17:30/DT CEVAHİR 2 SAHNESİ : Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü “KAFATASI”

20:00/DT KÜÇÜK SAHNE : Celal Bayar Üniversitesi İktisat Oyuncuları “İKİ KİŞİLİK HIR GÜR”