Çankaya Belediyesi ‘Genç Tiyatro’ Perdelerini Açtı

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Üniversiteli tiyatrolarla birlikte gerçekleştirilen ‘Çankaya Belediyesi Gençlik Tiyatro Festivali’nde 10-20 Mayıs tarihleri arasında 11 tiyatro oyunu ücretsiz sahnelenecek.

‘Çankaya Belediyesi Gençlik Tiyatro Festivali’ Yılmaz Güney Sahnesi’nde Gazi Tıp Tiyatro Topluluğu’nca sahnelenen Moliere’in Gülünç Kibarlar oyunuyla başladı. ‘İnsanı insana insanla insanca anlatmak için’ şiarıyla yola çıkan ‘Çankaya Belediyesi Gençlik Tiyatro Festivali’ Ankara’daki üniversite tiyatroları ve özel tiyatrolar ile ortaklaşa düzenlenen, üniversiteli gençlerin, tiyatro konusunda kendilerini ispatlamış ustaların ve her yaştaki tiyatro severin bir araya getirilmesini amaçlıyor. Festival

kapsamında, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu, Ankara Umut Sahnesi, Atılım Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Özgür Tiyatro, ODTÜ Oyuncuları, Bilkent Drama Atölyesi, Dost Oyuncuları, Gülacem Tiyatro Topluluğu, Tiyatro Gazi Mühendislik Mimarlık, Fatsa Kırıntı Tiyatrosu, Tiyatro Akademi sahne alacak.

“Yeni Toplumcu Belediyecilik anlayışımızın bir ürünü olan bu festivalde, genç sanatçı dostlarımızı sanatseverler ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Gençlere sağlanacak olanaklarla Başkent’in sanat ortamları daha da genişleyecek ve kalıcı hale gelecektir” diyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Ankaralıları genç sanatçıları izlemeye ve destek olmaya davet etti.

Festival boyunca saat 19.00’da başlayacak oyunlar ve yazarları ise şöyle:

“Yobaz, Metin Balay”, “Bir Şehnaz Oyun, Turgut Özakman”, “Aşkın Vatanı Yoktur, Nazım Hikmet”, “Kafkas Tebeşir Dairesi, Bertolt Brecht”, “Del TV, Turgut Özakman”, “İllegal Delinin Günlüğü, Şahin Örgel”, “Madrid’de Kadınlar Geceleri Neden Koşarlar, Calderon De La Barca”, “Bok Çukuru, O. Coşkun Irmak”, “Otogargara, Yılmaz Erdoğan”, “Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi, Bertolt Brecht.”

Program için tıklayınız…

HaberFx

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.