Enka Sahnesine “Çılgın Ruh” Dadanacak

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Çılgın Ruh” Adlı Komedi Oyunu; 22. ENKA Kültür Sanat Yaz Etkinlikleri Kapsamında, 7 Temmuz 2010, Çarşamba Akşamı Saat 21:15’te ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda!

Noel Coward’ın kaleme aldığı, Gencay Gürün’ün Türkçeleştirerek yönetmenliğini üstlendiği “Çılgın Ruh”ta; İlkay Saran, İnci Türkay, Atilla Saral, Melda Gür Genç, Levent Ulukut, Melis Eronat ve Oylum Şahin rol alıyor.

Tiyatro İstanbul tarafından sahneye konan ve kahkaha tufanı yaratan oyun; Ruth ve Charles’ın arkadaşları Bay ve Bayan Bradman’ı ile bir medyum olan Bayan Arcadi’yi evlerine davet etmeleri ile başlar. Yaptıkları ruh çağırma seansında Charles’ın yıllar önce ölen karısının ruhunun gelmesi ve bir türlü geri gitmeyip evde kalmasıyla, “Çılgın Ruh”ta ardı arkası kesilmeyen komik olaylar gelişir.

İlk kez İkinci Dünya Savaşı sırasında Londra’da izleyiciyle buluşarak 1997 kez, Broadway’de ise 657 kez sahnelenerek ulaşılması zor bir rekora imza atan komedi oyunu “Çılgın Ruh”; 7 Temmuz 2010, Çarşamba akşamı saat 21:15’te ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda tiyatro severlerle buluşacak.

Yaz etkinlikleri ile birlikte bir değişikliğe imza atarak numaralı koltuk bilet satışına geçen ENKA Kültür Sanat’ın 22. ENKA Kültür Sanat Yaz Etkinlikleri’ne ait biletler Biletix’ten temin edilebilir.

Başlama saati 21:15 olan tüm etkinliklere, isteyen katılımcılar, her etkinlik öncesi saat 20:00’de Taksim-AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

Haberler

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.