Savcılığa Çağırıldı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Tiyatro sanatçısı Yılmaz Erdoğan’a ifade vermesi için davetiye çıkardı.

Yılmaz Erdoğan ve “Çok Güzel Hareketler Bunlar” ekibindeki “Dershanede Aşk Yasağı” skeçini sergileyen ve yazan oyuncular hakkında, Pİ Dershaneleri “Hakaret ve Ticari itibarı zedelemekten”  suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul-Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’nın tiyatrocu Yılmaz Erdoğan’a ifade vermesi için davetiye çıkardığı öğrenildi.

Yılmaz Erdoğan ve “Çok Güzel Hareketler Bunlar” ekibinde “Dershanede Aşk yasağı” skecini Kanal D’de sergileyen oyuncular ve skeç yazarı hakkında, Ankara’daki Pİ Dershaneleri, hakaret ve yayın yolu ile “Ticari itibarı zedelemek” iddiaları ile İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Ankara’da 6 şubesi bulunan Pİ Dershanesi öğrencilerinin dershane içinde sadece eğitime meyilli olmaları düşüncesi ile, dershane çatısı ve çevresi dâhilinde öğrenciler arasında duygusal ilişkiyi yasaklamış ve bu tür yasaklara uymayan 28 öğrencisinin dershaneden kaydını silip, kayıt paralarını iade etmişti.

Yılmaz Erdoğan ve ekibi de bu konuyu skeç yaparak, yayın yolu ile kamuoyuna aktarmıştı.

Pİ Dershaneleri ise, Erdoğan ve ekibinin konuyu amacından saptırdıkları ve skeç’in ahlaka aykırı nitelikte sergilendiğini, kayıt paralarının velilere tezgâhlı bir biçimde geri ödenmediğini belirttikleri, dershane yöneticilerine hakaret içeren sözler sarf ettikleri, ayrıca yayın yolu ile ticari itibarlarını zedelediklerini ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Pİ Dershaneleri, Yılmaz Erdoğan ve skeç yazarı ile oynayan oyuncular hakkında vermiş oldukları şikayet dilekçesinde, TCK’nın ilgili maddeleri gereğince hakaretten 3 aydan 1 yıla, “Ticari itibarı zedelemekten” ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istemişti.

Hürriyet

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.