Tiyatrokare Onsekizinci Yaşına Basıyor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tiyatrokare, ondokuzuncu sezonunda, Nedim Saban’ın Sandberg/Firner’dan uyarlayıp, sahneye koyduğu, Hale Kuntay’ın Türkçeye kazandırdığı, Metin Serezli, Suna Keskin, Oya İnci, Sinemis Candemir, Sevim Gelenbe, Soydan Soydaş’ın oynadıkları “BU DA BENİM AİLEM” adlı komediyi sürdürüyor.

Üç yıldır büyük ilgi gören ve 250 kez perde açan oyun, genel istek üzerine 5 Ağustos Perşembe günü 21.00’da  Karşıyaka Bostanlı Açıkhava Tiyatrosu’nda sergilenecek.

Oyun, otuzüç  yıllık evliliğinde  son görevinin  oğullarını evlendirmek olduğunu sanan bir çiftin hayatlarına sürpriz biçimde sızan bir başka kadınla birlikte evliliklerinin tekrar  soluklanmasını anlatıyor. Oyunda Suna Keskin, titiz ve kuralcı bir ev kadınını, Metin Serezli bezgin bir evli erkeği, Oya İnci ise fettan ve baştan çıkarıcı bir kadını oynuyor.

Tiyatrokare’nin bu yılki repertuarında,  İstanbul’un 2010 Avrupa kültür Başkenti seçilmesi nedeniyle, bir alternatif proje olarak Zülfü Livaneli’nin “LEYLA’NIN EVİ” adlı  yapıtı ise İzmir’de gördüğü büyük ilgi üzerine 22, 23 Eylül’de tekrar İzmir’de oynanacak. Nedim Saban’ın yönettiği oyunda evi gasp edilen Leyla karakterini ünlü oyuncu Celile Toyon oynuyor. Oyunun müzikleri Livaneli’ye ait. Oyunda Ayça Varlıer’in canlandırdığı Alamancı hip hop şarkıcısı Roxy’nin klibi internette izlenme rekorları kırıyor.

Leyla’nın Evi, ayrıca 20 Ağustos Cuma gecesi Yalıkavak Marina AmfiTiyatro’da Bodrumlularla buluşacak.

“ Bu da Benim Ailem” ve “Leyla’nın Evi”  İzmir biletleri,   Biletix, Karşıyaka Bostanlı Açıkhava Tiyatrosu  gişelerinden elde edilebilir.  Gişe Telefon: (232) 3626161

“Leyla’nın Evi” Bodrum Biletleri, Yalıkavak Marina Amfi Tiyatro Gişe, Biletix Oasis Gişesi, Bodrum D+R Mağazaları ve Biletix’ten temin edilebilir.

Oyunlar  hakkında güncel bilgi www.tiyatrokare.com.tr’den alınabilir.

Ayrıntılı bilgi için:

Ofis telefon:

(212) 2434485

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.