‘Büyük İkramiye’ Sahnede!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 yıldır dünya tiyatrosunun en önemli yapıtlarını, Türk tiyatrosunun en değerli oyuncularıyla buluşturan Tiyatrokare, 20 Ocak’ta yapacağı prömiyerle Fransız sahnelerinde yıllarca kapalı gişe oynayan ‘Büyük İkramiye’ adlı çılgın komediyi sahnelemeye hazırlanıyor.

‘Büyük İkramiye’, 20 Ocak Perşembe günü saat 20.30 ‘da Profilo AVM Kültür Merkezi’ndeki prömiyeriyle seyirciyle buluşacak.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN DA OYNUYOR
Jean Marie Chevret tarafından yazılan, Nedim Saban tarafından Türkçe’ye çevrilen ve uyarlanan oyun, sıcak aile ilişkileri ortamında ‘şans ve umut’ olgularıyla değişen yaşamları mizahi bir dille sergiliyor. Son yılların en büyük rüyasının gerçekleşirken beraberinde getirdiği hırslar ve gülünç olaylar dizisini anlatan oyun, kadrosuyla da dikkat çekiyor.

‘Büyük İkramiye’de rolleri, Devlet Tiyatrosu’nun usta sanatçısı Celal Kadri Kınoğlu, başarılı TV programcısı Armağan Çağlayan, tiyatro ve televizyon dünyasının önemli kadın yüzü Suzan Aksoy, genç tiyatro ve dizi oyuncusu Pelin Ermiş ve genç oyuncu Yılmaz Sütçü paylaşıyor.

OYUNUN KONUSU
Oyunda, Fındıkzade’de oturan mazbut bir Türk ailesinin rüyasının gerçekleşmesi üzerine yaşanan olaylar anlatılıyor. Ateş Ailesi, yıllardır umut yitirmeden oynadıkları şans oyunuyla 25 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi kazanır. O güne dek özendikleri lüks hayata paranın gücüyle sahip olmaya çalışırlar. Gülünç olansa henüz evlenememiş kızlarını, cemiyet hayatının asil ruhuna parayla büründüreceklerine inanmalarıdır.

Oyunun en büyük sürprizlerinden biri de tam bu noktada ortaya çıkar. Kızlarına cemiyet hayatının inceliklerini öğretmesi için gözlerine kestirdikleri isim ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan’dan başkası değildir. Güzellikle değilse de zorla… Çağlayan, magazin hayatının acımasız gerçeklerini ve cemiyet hayatının yönlerini genç kıza öğrettiği rolüyle, tıpkı Fransa’daki orijinal versiyonda olduğu gibi kendisini oynar.

Akşam

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.