Güldestan Son İki Temsille Sahnede

Sezonun en etkileyici eserlerinden biri olan Güldestan, son iki temsille Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde izleyici ile buluşacak.

Eser ilk olarak 21 Nisan Perşembe günü saat 20:00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Son temsil ise 29 Nisan Cuma günü saat 20:00’da yapılacak. Türk toplumunun köklerinin bugüne tutunduğu bir zamanda; bir damat, bir gelin, büyülü bir aşk ve ruhun bedenle dansını konu alan eser ; seyirciyi geleneklerin zaman içinde sürüklendiği eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Türk eserleri arasındaki başarısıyla dikkat çeken Güldestan’ı izlemediyseniz , bu sefer kesinlikle kaçırmayın.

21 ve 29 Nisan’da sahnede

Arkın Zirek’in sahneye koyduğu eserin koreografisi Beyhan Murphy , müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyor. Türkiye’nin ünlü isimlerinin yarattığı eser, ANTDOB dansçılarının güçlü performanslarıyla sahneye konuyor . Halit Ergenç’in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu’ya , kostüm tasarımı İsmail Dede’ye , ışık tasarımı ise Micheal Odam’a ait. Selim Yılmaz’ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.

Bale sanatçılarından etkileyici performans

Eserde; bayan dansçılarda Esra Taner, Derya Özbakır, Melda Sipahi, Meray Kartal, GülçinAlpaşar , Bader Baran , Aslı Öğüt , Derya Akyurt , Sevgim Aksoy , Göknur K.Türkmen , Öykü Akça ve Burcu Bodur , Sinem Ertan, Buket Alpdemir ve Seda Manaz sahne alıyor. Erkek dansçılarda ise Murat Özdemir, Boğaç Özbakır , Tolga Burçak, Kürşat Kılıç , Okan Ünal , Gabriel Gogua, Evren İskender , Aykut Levent Özer ,Ali Basmacı, Mert Söylemez, Gökhan Yüksel , Yetkin Şahin Burak Özbek , Erdem Arslan ve Volkan Sayıner izleyici karşısında olacak.

Haberler