‘Tiyatro Ödülleri 2011’ Adayları Belli Oldu

Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nin organizasyonu  ile gerçekleştirilen  Türkiye’nin tek şeffaf ödülü daha da şeffaflaşarak  24 Ekim Pazartesi akşamı 20.30’da İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları’nın desteği ile Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahiplerini bulacak.

Bu yıldan başlayarak, Seçici Kurul üyeleri oylarını tören sırasında açıklayacak. Aynı anda diğer barkovizyonda adayların aldığı oylar belirecek ve kazanan aday son oy kullanılınca belli olacak. Bir ay sonra gerekçeli kararlar her yıl olduğu gibi yine Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nde yayımlanacak.

“Tiyatro Ödülleri-2011” Teşekkür Plaketi bu yıl Macide Tanır’a sunulacak.

“Tiyatro Ödülleri-2011″in Seçici Kurulu: Eser Rüzgâr, Handan Salta, Hasan Şahintürk, Mehmet Konuk, Metin Boran, Ragıp Ertuğrul, Robert Schild, Sündüz Haşar, Yaşam Kaya ve Zerrin Yanıkkaya’dan oluşuyor.

Ödül töreninde Cem İdiz’in piyanosuna Evrim Özkaynak eşlik edecek.

Töreni deneyimli oyuncu ve gazeteci Enver Aysever sunacak.

11 kategoride verilen “Tiyatro Ödülleri-2011”in Adayları şöyle:

YILIN YAPIMI ADAYLARI

Beraber ve Solo Şarkılar, Tiyatro Tem

Düğün, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu

Marat-Sade, İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları

Medeni Hali: Kadın, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Ölüleri Gömün, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Tehlikeli İlişkiler, İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları

YILIN YÖNETMENİ ADAYLARI

Aleksandar Popovski, Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B. B.Şehir Tiyatroları

Berkun Oya, Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu

Ragıp Yavuz, Marat-Sade – İstanbul B. B.Şehir Tiyatroları

Tilbe Saran, Düğün – AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu

Yelda Baskın, Medeni Hali: Kadın – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Yeşim Özsoy Gülan, Yüzyılın Aşkı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu

YILIN KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Almıla Uluer Atabeyoğlu, (İsmene-Semiha Berksoy Opera Vakfı Tiyatrosu)

Ayşe Lebriz Berkem, (Medea-Biteatral)

Deniz Çakır, (Cam-Gaga Tiyatrosu&Aysa Prodüksiyon)

Hare Sürel, (Baştan Çıkarma-İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Öykü Karayel, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu)

Sanem Öge, (Yüzyılın Aşkı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)

Şebnem Köstem (Tehlikeli İlişkiler-İstanbul B. B.Şehir Tiyatroları)

YILIN ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Bartu Küçükçağlayan, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta –  Krek Tiyatro Topluluğu)

Fatih Sevdi, (Küheylan-Kocaeli .B. B.. Şehir Tiyatrosu)

Genco Erkal, (Nereye Gidiyoruz-Dostlar Tiyatrosu)

Kürşat Alnıaçık, (Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Mehmet Ali Kaptanlar, (Vanya Dayı-Tiyatro Stüdyosu)

Murat Mahmutyazıcıoğlu, (17:31-Sıfırnoktaiki)

Ozan Çelik, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu)

Ushan Çakır, (Bazı Sesler – Sıfırnoktaiki)

YILIN OYUN YAZARI ADAYLARI

Ayşe Bayramoğlu, (Beraber ve Solo Şarkılar-Tiyatro Tem)

Ayşe Bayramoğlu, (Düğün-AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu)

Berkun Oya, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta- Krek Tiyatro Topluluğu)

Ebru Nihan Celkan, (Tilt – Volt Tiyatro)

Esin Taşçı, (Sel-Tiyatro Güzel Şey)

Tarık Şerbetçioğlu, (İstanbul Hatırası- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Yeşim Özsoy Gülan, (Yüzyılın Aşkı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)

YILIN ÇEVİRMENİ ADAYLARI

Aziz Çalışlar, (Tehlikeli İlişkiler – İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Metin Balay, (Medea-Biteatral)

Nesrin Kazankaya, Vanya Dayı-Tiyatro Pera

Özlem Karadağ, (Kainatın En Hızlı Saati – Sıfırnoktaiki)

Sevgi Sanlı, (Küheylan – Kocaeli B. B. Şehir Tiyatrosu)

Tuğçe Ayteş, (İleri Sar Geri Sar – Tiyatro Kara Kutu)

YILIN SAHNE TASARIMCISI ADAYLARI

Barış Dinçel, (Vahşi Batı-Tiyatro Baykuş)

Başak Özdoğan, (Yüzyılın Aşı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)

Behlüldane Tor, (Ölüleri Gömün-İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Behlüldane Tor, (Birdy – İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Berkun Oya, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu)

Mehmet Emin Kaplan, (Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi – İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Numen/Sven Jonke, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

YILIN GİYSİ TASARIMCISI ADAYLARI

Angelina Atlagic, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Başak Özdoğan, (İsmene-Semiha Berksoy Opera Vakfı Tiyatrosu)

Canân Göknil, (Çığ – İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Candan Seda Balaban, (Surname- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Gülümser Erigür, (Beğendiğiniz Gibi – İstanbul Devlet Tiyatrosu)

YILIN IŞIK TASARIMCISI ADAYLARI

Enver Başar, (Bedensiz Kadın- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Cem Yılmazer, (Annem Yokken Çok Güleriz-Tiyatro Gerçek )

Kemal Yiğitcan, (Yüzyılın Aşkı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)

Özcan Çelik, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)

Yakup Çartık, (Ölüleri Gömün- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Yüksel Aymaz, Sıfır Derecede Aşk-Tiyatro Fora)

YILIN OYUN MÜZİĞİ ADAYLARI

Aytekin Ataş, (Kadın Hayattır Memattır Kadın- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Can Atilla, (Aklı Havada -Bakırköy Belediye Tiyatrosu)

Can Atilla, (Külhanbeyi Müzikali -Bakırköy Belediye Tiyatrosu)

Çiğdem Erken, (Vanya Dayı – Tiyatro Stüdyosu)

Kril Dzajkovski, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)

Selim Can Yalçın-Barış Manisa, (Surname- İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)

YILIN KOREOGRAFI ADAYLARI

Banu Açıkdeniz – Gülcan Küçük, (Otobüs – Tiyatro Boğaziçi)

Cihan Yöntem, (Kadın Hayattır Memattır Kadın –  İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

Handan Ergiydiren, (Tehlikeli İlişkiler – İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)

Özgür Tanık, (Surname – İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)

Yasemin Gezgin, (Marat-Sade – İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)