Genco Erkal, “İnsanlarım” İle CKM’de!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“İnsanlarım”, 6 Mart Salı günü tek gösterim olarak Caddebostan Kültür Merkezi’nde!

Erkal; Nazım Hikmet’in yapıtlarından uyarladığı oyunda, ozanın Bursa Cezaevinde geçirdiği yılların öyküsünü anlatırken, sahnede canlandırdığı karakterlerle izleyenlerin soluğunu kesiyor!

Dostlar Tiyatrosu tarafından New York, Paris, Kopenhag, Stockholm, Moskova, Selanik, Sydney, Melbourne, Berlin, Bielefeld, Arnhem, Amsterdam, Hamburg, Anvers, Frankfurt, Duisburg, Viyana, Stuttgart, Innsbruck, Giessen, Zürich, Basel, Augsburg, Nürnberg, Münih, Toronto, Utrecht ve Türkiye’de 120 yerleşim merkezinde, 350 kez sahnelenen “İnsanlarım”, bir kez daha tek gösterim olarak İstanbul’da.

Genco Erkal; kurgusunda “Memleketimden İnsan Manzaraları”, “Kuvayı Milliye Destanı”, “Şeyh Bedreddin Destanı”, “Taranta-Babu’ya Mektuplar”dan bölümlere yer verdiği oyunda, ozanın Bursa Cezaevinde kaldığı dönemde yazılan şiirler ile mektuplara değiniyor. Tiyatro duayeni Erkal; oyunu aracılığıyla, özellikle günümüz gençlerinin Nazım Hikmet gibi büyük bir dünya şairini tanıması için bulunmaz bir fırsat oluşturuyor.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan, Genco Erkal’ın tek kişilik Oyunu “İnsanlarım”; umutsuzluğun kol gezdiği bir dönemde, tüm ütopyaların yıkılıp, çöktüğü bir karanlık çağda, en zorlu koşullarda bile “gelecek güzel günlere olan inancını” yitirmeyen bir büyük ozanın soluğunu duyurmak istiyor.

Haberler

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.