Arada Interdisciplinary Art Festival

Arada  Interdisciplinary  Art Festival’i 31 Mayıs 8 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor.

31 Mayıs’ta Nu park konseriyle başlayacak festivalde festivale katılan performansçıların Nu Park’ın Şehirden Ormana konsepti eşliğinde  doğaçlama performansları izlenebilecek.

Festival programı

1 Haziran Cuma

Arada Studyo
11:00-15:00  Workshop *
(Penny Arcade – Individuality in Performance)

Tütün Deposu
17:00 Performans
Performans mı Kriz mi?: Cemil Can Yusufoğlu

17:30 Seminer-Nefret  Suçları ve Ötekileştirme: Hazel Guney

Arada Stüdyo
20:00 Performanslar
Inbetween- video: Alja Piry, Regina Picker, Erim Ayrancı
Traces :Martina Rösler, Kısa Film Gösterimi: Ali Farkhonde
Adaigo for 4 violinen: Regina Picker.
Sınır istanbul : Derya Demiroğlu- Fotoğraf Sinevizyon göst.
There is so much more.. : Julia Dick,Çiğdem Üçüncü, Elisabeth Wurst, Elisabeth  Lindig, Sina Dunker,
Mayte Kappel Roviera.

2 Haziran Cumartesi

Avusturya St.Georg Hast.
10:30- 12:00 Painting Happening- Alja Piry

Falls in Galata
15:00 Arada Karma Sergi  açılış kokteyli ( Sergi 7 Hazirana kadar sürecektir.)
Resim, enstalasyon: Alja Piry/Viyana, Heykel :Ceylan Dökmen/İstanbul

Avusturya Liseliler Vakfı
11:00-14:00  Workshop* (Penny Arcade –– Individuality in Performance)

PENNY ARCADE
http://www.pennyarcade.tv/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=1

Mayer Shop  – Tünel
15:00 – Barış Buran Drums Corporation
Tunelden Galata’ya yürüyen ritim performansı.

Avusturya St. Georgs Koleji
16:00 –  Avusturya Koleji Dans Performans

Tütün Deposu
18:00 Seminer: Aradalık Kavramı ve İstanbul: Kaan Kösemehmet
19:00 Performanslar
İmpro- Keşif :    Çello :Duygu Demir, Dans:Serkan Bozkurt
Adaigo for 4 Violinen: Regina Picker  , Aphatos : Lerna Babikyan.

Arada Stüdyo
20:00 Performanslar
Inbetween-video: Alja Piry, Regina Picker, Erim Ayrancı
Güçlü Kadın: Aynur Ertum,  Traces:  Martina Rösler.
Saklambaç :Erkan Uzdur (Video art),  Keyf-i Keşif : Oguz Turgutgenç- Seda Özgiş
Kısa Film Gösterimi : Ali Farkhonde , : Deus Ex Machine: Denise Teipel, Alessia Schmacher

Aynur Ertum (Güçlü Kadın Performansı)

3 Haziran Pazar

Avusturya Liseliler Vakfı
11:00-14:00  Workshop*  (Penny Arcade – Individuality in Performance)

KANDİLLİ TÜRBE ÇIKMAZI*
17:00 KONSEPT VE TASARIM: Şafak Ersözlü
YARATICI DANSÇILAR: Metehan Kayan, Su Güzey, Can Kandara
(16:00 da  Arada Stüdyoda buluşulucaktır. Karaköyden motorla Balata geçip
performansı izlemek için mekana gidilecektir.)

Arada Stüdyo
20:00  Ofis
Performans: Ceyda Kasabalı,Onurcan Onus, Fatih Altun, Bennur Duyucu
Konsept/Yöneten: Pınar Göktaş, Dramaturji: Melis Uzun
Koreograf: Ceyda Kasabalı,Ses Tasarım: Deniz Kabu, Ses/Işık Uygulama: Oğuzhan Yücel

21:000 – Konser- Yersiz Yurtsuz
Berin Gülatar, Ozan Haşımoglu, Ufuk kaya, Seray Ağca.

4 Haziran Pazartesi

Avusturya St.Georg Hastanesi
10:00- 12:00 Painting Happening -Alja Piry
19:00 Pick your protest!: Laura Unger ve Veronica Lion*
Performans 15 dk stüdyoda ve 15 dk dış mekanda yapılacaktır.
Eş zamanlı olarak da Viyana’da gerçekleştirilecektir.

5 Haziran Salı

Arada Explores Fashion
Styling:Umut Yıldırım- Fotoğraf: Erdi Doğan
Arada Festival Sanatçıları Moda Çekimi

6 Haziran Çarşamba
21:00 Ormanlardan hemen önceki gece: Zinnure Türe
21:30 Güçlü Kadın: Aynur Ertum

7 Haziran  Perşembe

Galata Kulesi
18:00 Arada Dance Company
Doğaçlama Müzik ve Dans Performans
Koreografi: Serkan Bozkurt, Çello: Duygu Demir
Dansçılar:
Pauline Launay, Marta Dunajko, Denise Teipel, Regina Picker, Aynur Ertum, Eren Mercan,
Gökçe Düzgün, Onurcan Onus.

8 Haziran Cuma

Galata Kulesi
18:00 Konser ve Doğaçlama Dans Gösterisi
Sema ve Semahlar- Müzik: Haydar Yıldız, Dans: Serkan Bozkurt

Arada Stüdyo
20:30 Mim Gösterisi Yolculuk

Yaşar Nezih Eyüboğlu, Bilge Baran, Abbas Tekin

21:30 Festival Kapanış Partisi

*Workshoplar ve performanslar için önceden info@aradafest.com adresine mail atarak rezervasyon yapılması rica olunur.

Arada stüdyodaki gösteriler tam 10 TL, öğrenci 5 TL dir, Diğer mekanlardaki gösteriler ücretsizdir.