Bodrum’da Kanlı Düğün

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında, İspanyol dansçı Antonio Gades’in baleye uyarladığı “Kanlı Düğün” adlı gösteri sahnelendi. Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde sahnelenen gösteri büyük ilgi gördü.

İzleyiciler arasında tiyatro ve sinema sanatçıları da yer aldı. Aktrist Filiz Akın, Bodrum’un sanatsal faaliyetlerle daha da güzelleştiğini belirterek “Bugün de güzel bir İspanyol balesi seyredeceğiz” dedi. Sanatçı Erdal Özyağcılar ise, kızının da 16 yıldır Devlet Opera ve Balesi’nde dans ettiğini söyleyerek “Bize baleyi kızımız aşıladı” diye konuştu.

Gösteri öncesinde Gaziantep’te ve Türkiye’nin diğer bölgelerinde yaşanan olaylarda yaşamını yitiren şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 2 saat süren gösteriyi, bin 300 kişi izledi. Festivalde kapanış temsili, yarın Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu’nun sahneleyeceği “Bir Yaz Gecesi Rüyası” ile yapılacak.

Oscarlı Besteci Bacalov için Geri Sayım

“Postacı” filminin müzikleriyle Oscar kazanan Luis Bacalov ve ünlü yan flüt sanatçısı Massimo Mercelli, Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 28 Ağustos’ta Apollon Tapınağı’nda sahne alacak.

Sabah