‘İsim Şehir Hayvan’ Seyirciyle Buluştu

Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu’ndaki oyunun galasına gelen Yılmaz Özdil, sanatçılara teşekkür etti, “Yazıların tiyatro haline getirilmesi mucizevi bir şey. Yanında bacaklarımın titrediği bir efsanenin böylesi bir oyununu yönetmenliğini üstlenmesi benim için hayatımın en büyük ödülü” dedi.

Gencay Gürün yönetimindeki Tiyatro İstanbul, yazıları en çok konuşulan gazetecilerin başında gelen Yılmaz Özdil’in köşe yazılarını topladığı ilk kitabı ’İsim Şehir Hayvan’ı tiyatro oyunu haline getirdi. Yönetmenliğini usta tiyatrocu Metin Serezli’nin, oyun yazarlığını Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı’nın yaptığı ’İsim Şehir Hayvan’ın galası, Özdil’in doğumyeri ve gazeteciliğe başladığı İzmir’de gerçekleşti.

‘İSİM ŞEHİR HAYVAN’ İZMİR’DE SEYİRCİYLE BULUŞTU

Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu’ndaki oyun büyük ilgi gördü. Oyunu Yılmaz Özdil’le birlikte, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı CHP’li Cevat Durak, Seferihisar Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, Tiyatro İstanbul’un sahibi Gencay Gürün, Cihan Ünal, Ozan Güven, Özgü Namal, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, tiyatrocular, gazeteciler de beğeniyle izledi.

Oyunun sahne tasarımını Barış Dinçel, Teknik Yönetmenliğini Aytekin Saday, dekoru Barış Dinçel, kostümler Sinan Demir; müzikleri ise Serdar Aslan, Zafer Aslan ve Alev Azyok, kareografi Gizem Erden, ışık Aytekin Saday, efektleri Cafer Hekim yaptı. Oyunda başlıca rolleri Nusret Çetinel, Sabri Özmener, Hülya Gülşen, Bilal Çatalçekiç, Burcu Kazbek, Taner Ergör, Banu Çiçek, Yeliz Şatıroğlu, Levent Çimen, Aybar Taştekin, Anıl Yülek, Serdar Aslan, Alev Azyok ve Zafer Aslan üstlendi.

Hürriyet