Dancentrum'da Interdisipliner Beden Atölyesi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dancentrum’da, 5 ekim 2012’de usta öğretici Aytül Hasaltun eğitiminde Interdisipliner Beden Atölyesi başlıyor.

‘Hareket örüntüsü, tıpkı hayat gibi bireysel yegane bir yolculuktur, bir maceradır…’ -ingmar bartenieff
Modern hayat çoğumuzu sadece aklıyla yaşayan köleler haline getirdi. zihnin ve duyguların ayrılmaz bütünlüğünü, nefes alış verişin cana can kattığını ve içinde yaşadığımız bedenlerimizi unutturdu. 10 hafta sürecek olan bu çalışma herşeye rağmen bütün bunları hatırlama ve yaratıcılığımızla birleştirme çabasıdır. temellerini dans ve hareketi, bir iyileşme aracı olarak kullanan bartenieff tekniğinin prensiplerinden ve altı beden bağlantısından alır. yeryüzü ve yerçekimiyle organik hareket etmeyi önemser. resim ve yazı gibi farklı disiplinler aracılığıyla da yolculuğunu renklendirir, somutlaştırır. ben, ben ve şeyler, ben ve diğerleri, denge, ilişki kurma, güven ve yegane, spontan olma çalışmalarımız süresince üzerinde duracağımız konularımızı oluşturacak. beraberlikle şekillenerek, koreografik eser üretmede bize bir yol haritası sunacak. ve bütün bunlara adrenalin ve hareket etmenin doğurduğu haz eşlik edecek.
Interdisipliner Beden Atölyesi
Tarih. 5 ekim – 14 aralık 2012 tarihleri arasında her cuma
Bayram tatili nedeniyle 26 ekim tarihinde ders yapılmayacağı dikkate alınmıştır.
Saat. 19.3o – 21.oo
Usta öğretici. Aytül Hasaltun
Kayıt tarihi. Programa 4 ekim 2012, perşembe akşamına kadar kayıt yaptırabilirsiniz.
Katılımcı profili. Daha önce dans çalışmış olmanız gerekmez, her yaştan ve her meslekten kişilere açıktır. Bu atölye kapalı bir grup olarak çalışacaktır.
21 aralık 2o12 cuma akşamı saat 2o.oo’de bir atölye gösterisi ve kapanış yapacaktır. isterse yolculuğuna şekil değiştirerek devam edebilir.
Resim malzemeleri grup yürütücüsü tarafından sağlanacaktır ama yanınızda defterlerinizini getirmeniz iyi olabilir.
Ayrıntılı Bilgi / Kayıt
http://dancentrum.com/?p=37&hid=1984
Aytül Hasaltun
Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümünde okuduğu sırada tanıştığı çağdaş dans, özgürlükçü tutumuyla hayatının yönünü ve akışını değiştirdi. Kurucusu olduğu ilk bağımsız çağdaş dans stüdyosu olan Dans Buluşma-İstanbul, üretimlerinin hem evi hem de sergi salonuydu. Ayrıca yerli ve yabancı pek çok dans sanatçısına çatı oldu.
Şimdilerde İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi [Çapa Hastanesi] Psikiyatri Bölümü’nde Sanat Psikoterapi ve Rehabilitasyon Servisi’nde, Sanat Terapisti ve Psikoterapist Dr. Hem. Nurhan Eren’den hem eğitim hem süpervizyon alarak, Haziran 2o11’den itibaren kronik psikiyatrik rahatsızlıkları olan kişilerle rehabilitatif ve terapötik grup çalışmaları yapıyor. Ayrıca Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Dans Terapisti Yrd. Doç Dr. Zeynep Çatay’la dans/hareket terapisinin kullanımı ile ilgili süpervizyon alıyor. İntermodel Sanat Terapisti Bihter Yasemin Adalı’yla ‘Dışavurumcu Sanat Terapileri Okuma Grubu’na katılıyor ve ‘ …taşş…’ isimli yeni projesinde beraber çalışıyor.
Ansızın hayatına giren dans/hareket terapisi ile yaratıcı sürecin aslında ‘nasıl da iyileştirici’ olduğunu görüyor ve her grup çalışmasından sonra yeni bir kıta keşfediyor. Artık daha iyi biliyor ki; ‘ insanı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak herşey? ‘
aytulhasaltun.wordpress.com
Dancentrum
Tossbaa Limited Şirketi’nin tescilli markası Dancentrum, Kasım 2ooo’de Türkiye’nin ilk dans portalı olarak kuruldu ve bugün 30.000’i aşkın internet üyesine ulaştı.
Dancentrum, Mart 2oo8’den itibaren, Taksim Elmadağ’daki merkezinde, bireylere, gruplara ve şirket çalışanlarına, Nesrin Topkapı, Tuncay Okyar, Candaş Baş, Hakan Yavaş, Ziya Azazi, Asime Can Özözer, Sava Panayotidis, William Baigoria Diaz gibi kendi alanlarında uzman, tecrübeli eğitmenleriyle roman dansı, oryantal, yetişkin bale, yoga, nefes, sufi dansı, çağdaş dans, jazz dans, clown, yaratıcı drama, flamenko, hint dansları, yunan dansları, ege zeybeği, horon, street dance, vals, sosyal latin ve tangoda toplam 245 spesifik dans, beden sağlığı, oyunculuk ve kişisel kazanım programı oluşturdu, yaklaşık 3700 katılımcıyla buluştu.
İletişim
212.23o o2 94
dance@dancentrum.com
aytulhasaltun@gmail.com
harbiye çayırı sokak, no.3, kat.3 -elmadağ, taksim
[rixos oteli yanı]

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.