Kuğunun Şarkısı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ege Sanat Atölyesi

*Anton Çehov’un “Kuğunun Şarkısı” ile Luigi Pirandello’nun “Ağzı Çiçekli Adam” oyunlarından kolaj yapılarak uyarlanmıştır

Uyarlayan ve Yöneten: Edip Deder

Oyuncular: Deniz Tekeroğlu, Fırat Özmen Akıncı, Orkan Varan

Afiş Resmi: Ülya Gizem Doğan

Broşür Resmi: Nezaket Kazancı

Afiş-Broşür Uygulama: Orkan Varan

Derler ki kuğular öleceklerini anladıklarında, şarkı söylemek üzere kendi başlarına bir köşeye çekilir ve son şarkılarını söylerlermiş. Yaşamları boyunca nice güzel sesler duyuran uğular en güzel seslerini işte bu son şarkıda çıkarırlarmış…

Bu söylenceden hareketle Çehov’un Kuğunun Şarkısı adını verdiğini düşündüğümüz oyunu ile Pirandello’nun Ağzı Çiçekli Adam oyunlarını kendi öykümüzle birleştirdiğimiz, ‘yaşam’ın ‘ölüm’ karşısındaki çaresizliğine, ‘sanat’la bir anlam katmaya çalıştığımız bir süreç oldu bizim için Kuğunun Şarkısı.

İyi seyirler…

Oyun Tarih ve yer bilgileri

24 Kasım 2012 Cumartesi

Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi ( Yeşil Köşk ve Kış Bahçesi Arkası)

20:00

*Oyunumuzun son gösterimidir.

Bilgi ve Rezervasyon: 505 457 00 97

 Ege Sanat Atölyesi Kimdir?

Ege Sanat Atölyesi (ESA), tiyatro alanında alternatif projelere imza atma iddiasıyla, öğrenci kulüplerinde başlayan sanatsal faaliyetlerini mezuniyet sonrasında da sürdürmek isteyen Ege Üniversitesi mezunları tarafından resmi olarak Mart 2008’de Ege Üniversitesi Mezunlar Derneği (EÜMED) çatısı altında İzmir’de kuruldu.
Tiyatro, müzik, sinema gibi alanlarda faaliyet gösteren ve bu faaliyetlere farklı seviyelerde katılım ve destek veren üyelerden oluşan ESA, öğrenci kulübünden süregelen gelenekle, ürünlerini eğitim-araştırma çalışmalarının sonucu olarak şekillendirme prensibi ile çalışmaktadır. ESA, ortaya koyduğu ürünlerle başta izmir olmak üzere Türkiye’deki sanat ortamında etkili olmayı ve buna katkı sunmayı görev bilmekte, çalışmalarını sahne sanatlarının tüm alanlarına yaymayı hedeflemektedir.
Topluluk ayrıca, Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (EÜTT)’yle kurumsal çerçevede danışmanlık ilişkisi yürütmekte ve öğrenci kulübü ile olan organik ilişkisini sürdürmektedir.

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.