Direklerarası Seyirci Ödülleri 2012-13 Sezonu Sonuçları

tiyatro_1238246135Direklerarası Seyircileri Seçici Kurulu 2012-2013 sezonunda, Türkiye ve KKTC’de “Performans”  ve “Tasarım” kategorilerinde en başarılı bulduğu Oyunları, Oyuncuları ve Tiyatroları belirlemişlerdir…

Bu sezon ödüle değer görülen sanatçılarımızı, olabildiğince kendi seyircilerinin ve yerel basının da de katılabildiği Ödül törenlerinde onurlandırmaya çalışıyoruz.

Buna göre Ödül törenlerinin programı aşağıdaki gibidir:

KARADENİZ – Kasım Ayında Trabzon’da takdim edilecek (kesin tarih duyurulacaktır)

 

ANTALYA – Antalya’da 9 Eylül saat 20:00’de Titanic Deluxe Belek Otel’de takdim edilecektir

 

BATMAN – Batman’da 27 Eylül saat 20:00 de Batman Sanat Tiyatrosu Sahnesinde (Eski Kültür Merkezi) takdim edilecektir.

DİYARBAKIR – Batman’da 27 Eylül saat 20:00 de Batman Sanat Tiyatrosu Sahnesinde (EskiKültür Merkezi) takdim edilecektir.

VAN – Batman’da 27 Eylül saat 20:00 de Batman Sanat Tiyatrosu Sahnesinde (EskiKültür Merkezi) takdim edilecektir.

İSTANBUL – 28 Ekim 2013 saat 20:30 da Ataköy Yunus Emre Sahnesinde takdim edilecektir,

 

ADANA –  4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

ANKARA – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

BARTIN – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

BURSA – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

ESKİŞEHİR – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

KOCAELİ – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

 

Güncel web sitemizin çalışmaları halen devam ettiğinden ödüllerle ilgili bilgilere blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Blog Sayfa Adresi;

http://direklerarasiseyircileri.blogspot.com/

Ömer ŞAHİNBAŞ

Direklerarası Seyircileri Koordinatörü 

0 535 / 359 43 79 – 0 554 / 329 10 11

e-posta:    direklerarasi@gmail.com

 

KKTC’de  Direklerarası Seyirci Ödülleri (2012 -2013)

KKTC’de Ödüller 2 Temmuz 2013 de Lefkoşa’da düzenlenen törende takdim edilmiştir.

 

ONUR ÖDÜLÜ

ALPER SUSUZLU – MAĞUSA SANAT TİYATROSU

Geleneksel Kıbrıs Tiyatro anlayışını (yöresel) dil ve üslupla seyirci ile buluşturan, büyük bir özveri ile tiyatro yapmaya devam eden ALPER SUSUZLU’ya Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz

 

ÖZEL ÖDÜLLER

İLKER EDİP –  Beyarmudu Belediye Başkanı

Mesarya’ya  Tiyatro Salonu kazandırmak için başlattığı çalışmadan dolayı Beyarmudu Belediye Başkanı Sayın İlker Edip’e Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerini sunuyoruz

Bekir KARA – Güzelyurt Belediyesi Sanat Yönetmeni

Tiyatroyu yıllardır Güzelyurt seyircisi ile buluşturan ve Gençlere Tiyatro sevgisini aşılayan Sayın Bekir Kara’ya Güzelyurt ve Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerinin ifadesi olarak..

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Dışarıdakiler

Oynayanlar:Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Üyeleri

Yönetmen: Ertaç Hazer – Kıbrıs Tük Devlet Tiyatroları Sanatçısı

 

Kategorilerde ödüle değer görülen sanatçı ve tiyatrolar:

Yönetmen: Ertaç Hazer – Kıbrıs Tük Devlet Tiyatroları Sanatçısı, Duvarların Ötesi, GAÜ Tiyatro Topluluğu

Performans Değerlendirmeleri:

Erkek Oyuncu: Hasan Sirhan, Hangisi Babası, MAGEM Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Ömür Akkan, Duvarların Ötesi, GAÜ Tiyatro Topluluğu

Kadın Oyuncu: Hayriye Külefa, Gavun Değil Ki Koklayasın, Gazimağusa Sanat T.

Kadın Oyuncu: Ülkü Nereli, Hangisi Babası, MAGEM Tiyatrosu

Yardımcı Erkek Oyuncu: Hüseyin Emiroğlu, Alo Komşumuzu Öldürdük, GÜSAD

Işık Tasarımı: Mustafa Kral, Katil, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları

Umut Veren Gönüllü Oyuncular:

Erkek Oyuncu: Dr Kenan Arifoğlu, Dışarıdakiler, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Tiyatrosu

Yardımcı Kadın Oyuncu: Dt. Kezban Demirel, Dışarıdakiler, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Tiyatrosu

Umut Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Baraka Kültür Derneği Tiyatro Ekibi, Ödenmeyecek Ödemiyoruz

MESARYA Kültür Sanat Derneği, Düğün

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri

Bezar Eylem Ekinci, Vanya Dayı, DAÜ Tiyatro Topluluğu

Ekin Mutlugeldi, Vanya Dayı, DAÜ Tiyatro Topluluğu

Selim Işıtan, Alo Komşumuzu Öldürdük,  GÜSAD

TÜRKİYE’ de  Direklerarası Seyirci Ödülleri (2012 -2013)

(Şehirlere göre Alfabetik sırayla)

ADANA 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

Yönetmen: Mustafa KURT,  Müfettiş, Adana B.B.Şehir Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Turgut Bağır, Kırkından Sonra, Adana Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Sevinç GEDİKTAŞ, Kırkından Sonra, Adana Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): MÜFETTİŞ, Adana B.B. Şehir Tiyatrosu

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına uyan oyun:

SALPA – Mask-Kara Tiyatrosu (Oyun Hatay’da seyredildi)

ANKARA – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

Prodüksiyon: Şeyh Bedrettin Destanı, Ankara Deneme Sahnesi

Tek Kişilik Prodüksiyon: Uğur ÇAVUŞOĞLU, Eurodis’in Elleri, Ankara DT

Yönetmen: Doç. Dr. Tülin Sağlam, Bir Evladın Terbiye Hadisesi, Tiyatro Garaj  1112

Oyun Yazarı: Melih Yetkin, Hayyam, Ankara  Simurg Oyuncuları

Erkek Oyuncu: Halil Esen, Ayağa Kalk Leopold,  Ankara Halk Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: İpek ÇEKEN, 33 Varyasyon, Ankara DT

Yardımcı Erkek Oyuncu: Özgürcan ÇEVİK, Selamün Kavlen Karakolu, AST

Yardımcı Erkek Oyuncu: Özgün AYDIN, Selamün Kavlen Karakolu, AST

Özgün Tiyatro Müziği: Yar. Doç Dr. Nedim Yıldız, Şeyh Bedrettin Destanı, Ankara Deneme Sahnesi

 

ANTALYA – Antalya’da 9 Eylül saat 20:00’de Titanic Deluxe Belek Otel’de takdim edilecektir

Tek Kişilik Prodüksiyon: Gülden Gözlem Küçük, 3. Sayfa, Kırmızı Kalem

Yönetmen: Prof. Dr. Nurhan KARADAĞ, Yol, Ter ve Gül, Antalya Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Murat ERCANLI, Heccav, ABT

Yardımcı Erkek Oyuncu: Sertel UĞUR, Otello, Antalya DT

Yardımcı Kadın Oyuncu: Hasibe ÖZGÜR, Kafkas Tebeşir Dairesi

Canlandırmada Bütünlük (Komedi – Ensemble): MUTFAK CADILARI, Kırmızı Kalem

Canlandırmada Bütünlük (Komedi – Ensemble): Entrikalı Dolap Komedyası, Tosmur Belediye Tiyatrosu

Işık Tasarım: Özkan SEZER, Anam Bacım Avradım, ABT

 

 

 

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Antalya)

Gizem YÖNEL, Sihirli Oyun, ABT


Tiyatro Yöneticileri

Sibel KAPLAN, Seans Tiyatrosu

Özel Ödüller 


Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu  tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür. Animasyon ve Obje Tiyatrolarının olanaklarından yararlanarak daha kaliteli hizmet anlayışını Misafirleri ve özellikle Çocuk Misafirlerine sunma çabası ile örnek olabilecek arayışlarını Profesyonel Tiyatro insanlarından destek alarak sürdüren

TİTANİC OTELLER GRUBU’na

Direklerarası Seyircilerinin takdir ve teşekkürlerini sunuyoruz.


HAKAN TÜTÜNCÜ – KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI

Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu ve Erdem Bayazıt Kültür Merkezlerini

Kepez Seyircine sunan KEPEZ Belediye Başkanı Sayın  HAKAN TÜTÜNCÜ’ye

Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.

 

BARTIN – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

Erkek Oyuncu: Hasan Arıman, Bartınlı Çehov, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Komedi Erkek Oyuncu: Emir Erdoğan, Bartınlı Çehov, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Yönetmen: Zafer Gecegörür, Sürgün, Bartın Sanat Tiyatrosu

BATMAN  – Batman’da 27 Eylül saat 20:00 de Batman Sanat Tiyatrosu Sahnesinde (EskiKültür Merkezi) takdim edilecektir.

Erkek Oyuncu: Ahmet Seven, Maskeliler, Batman Sanat Tiyatrosu Derneği

BURSA – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

Sürekli Mükemmeliyet: Feyha ÇELENK

Yönetmen: Mehmet ERGEN,  Matmezel Julie’den Esinti, Nilüfer Sanat Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Altuğ GÖRGÜ, Osmancık, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Arzu Tan BAYRAKTUTAN, Kuzguncuklu Fazilet, Bursa Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble):  SESSİZ ÇIĞLIK, Nilüfer Kent Konseyi Tiyatro

Topluluğu (NKK Tiyatro)

Kostüm:  Akın Tezer TUNALI, Osmancık, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Koreografi: Seçkin KAYMAZ, “Başka Bir Diyar” Sokak Oyunu Koreografisi, Nilüfer Sokak Oyuncuları

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

TİYATRO MAVİ BALON, Kimse Görmeden

ARKA MAHALLE KUMPANYASI, Müsadenle Şekspir

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Bursa)

Melike YAŞAR, Sessiz Çığlık, NKK TİYATRO

Ebru ŞAHİN, Sessiz Çığlık, NKK TİYATRO

İpek ZEYLAN, Osmancık, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Hakan SİVLİM, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı

 

Özel Ödüller 

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Proje Oyunu,

Ölüler Konuşmak İsterler,

Yönetmen: Nurhan Tekerek


BOSCH 

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

BOSCH Tiyatro

Aslında Tüm Çabam Müskinant’ı Unutmaktı

Yönetmen: Ertan Ekmekçi

 

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

ULUDAĞ Ünversitesi Oyuncuları, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı

Tiyatro Halkla İlişkiler Elemanları

Mine Çam ŞENSİN, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Fatoş GÜLPEK, Bursa Devlet Tiyatrosu

DİYARBAKIR   – Batman’da 27 Eylül saat 20:00 de Batman Sanat Tiyatrosu Sahnesinde (EskiKültür Merkezi) takdim edilecektir.

Erkek Oyuncu: Fatih YURDAKUL, Kanlı Nigar, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Diyarbakır)

Rezzan KAYA, Diyarbakır Şehir Tiyatrosu

ESKİŞEHİR – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

Prodüksiyon: ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİ, Eskişehir BBŞT

Yönetmen: Murat KARASU, Troyalı Kadınlar, Eskişehir BBŞT

Erkek Oyuncu: Ali EYİDOĞAN, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Eskişehir BBŞT

Kadın Oyuncu: Burcu Tutkun ORUÇ, Toros Canavarı, Eskişehir BBŞT

Kostüm Tasarımı: Başak ÖZDOĞAN, Troyalı Kadınlar, Eskişehir BBŞT

Koreografi: Cihan YÖNTEM, Troyalı Kadınlar, Eskişehir BBŞT

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına uyan oyun:

ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİ, Eskişehir BBŞT

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Su-i Generis Topluluğu Eskişehir ANADOLU Üniversitesi,

 “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Eskişehir)

Emre DEMİRCİ, Aç Sınıfın Laneti, Eskişehir BBŞT

Tolga TÜMER, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Eskişehir BBŞT

Nagihan ORHAN, Özgürlüğün Bedeli, Eskişehir BBŞT

 

 

 

 

 

İSTANBUL

28 Ekim 2013 de 20:30 da ATAKÖY YUNUS EMRE sahnesinde takdim edilecektir.

Prodüksiyon: Bent, D22

Sürekli Mükemmeliyet: Kadriye KENTER

Müzikal Prodüksiyon: Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İBB Şehir Tiyatroları

Tek Kişilik Prodüksiyon: Burak SERGEN, Adolf, BO Sahne

Yönetmen: Turgay KANTÜRK, Sıkıyönetim, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Oyun Yazarı: Özer ARSLAN, Yaka Beyaz, Tiyatro Hal

Erkek Oyuncu: Murat GARİBAĞAOĞLU, Zengin Mutfağı, İBB Şehir Tiyatroları

Kadın Oyuncu: Elif ÜRSE, Bir İnfazın Portresi, Semaver Kumpanya

Yardımcı Erkek Oyuncu: Emre ÇAKMAN, Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im, Tiyatro Pera

Yardımcı Kadın Oyuncu: Pınar YILDIRIM, Kırmızı Yorgunları, Emek Sahnesi

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): Karşılaşmalar,BGST

Küçük Salon Erkek Oyuncu: Barış GÖNENEN, Uğrak Yeri, Tiyatro Craft

Küçük Salon Kadın Oyuncu: Pınar ÇAĞLAR GENÇTÜRK, Disosya, İkincikat

Komedi Erkek Oyuncu: Levent ÜLGEN, Yatak Odası Diyalogları, Sadri Alışık Tiyatrosu

Komedi Kadın Oyuncu: Doğa RUTKAY, Bi Oyun Varmış, E.S.E.K.

Sahne Tasarımı: Yiğit SERTDEMİR, Katilcilik, Altıdan Sonra Tiyatro

Kostüm Tasarımı: Şirin DAĞTEKİN YENEN, Çehov Makinası, İst. Devlet Tiyatrosu

Işık Tasarımı: Akın YILMAZ, Yağmur Durduğunda, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Özgün Tiyatro Müziği: O. Enes KUZU, Inishmorelu Yüzbaşı, İst. Devlet Tiyatrosu

Koreografi: İlyas ODMAN, Dertsiz Oyun, Altıdan Sonra Tiyatro

Yenilikçi Tiyatro:  Domino, The Club

Özgün Yeni Oyun: Bizde Yok, Tiyatro Artı

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına İstanbul’da uyan oyunlar:

 Adalet Sizsiniz, Perdeci Oyuncuları

Yalnızlık Konuşur Bazen, Tiyatro Kedi

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Ölü Aktörler, Normal

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (İstanbul)

Şakir GÜLER, Şiddet Üçlemesi – 2 Şeker, Tiyatro Artı

M. Ferhan ŞENSOY, Masal Müfettişi, Orta Oyuncular

Canan ATALAY, Barselo, İkincikat,

Ayşegül URAZ, Parti, Ekip Tiyatrosu


Özel Ödüller 

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Türkiye İş Bankası

On ikinci Gece

Türkiye İş Bankası Çalışanları

Yönetmen: Abdullah Cabaluz

Yeni Tiyatro Salonları

 İstanbul Seyircisine sağladıkları yeni Tiyatro Salonları için Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz.

Alt Kat – Müge Saut ve Nevzat Süs

KENT Tiyatrosu Kültür Merkezi – Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül

ODA Tiyatrosu – Uğur Bulut

The Club Mahzen –  Adahan İstanbul Otel

Yayın Kuruluşları

Mimesis Dergisi ve İnternet Portalı

Tiyatro Gazetesi

 

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

3MOTA Oyuncuları – Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü

Tiyatro Prizma, HARMANYERİ – 1915 “Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Gerçeği”


Tiyatro Halkla İlişkiler Elemanları

Fatma Onat – Şermola Performans

Sadi Özen – Tiyatro Kedi

İZMİR

EGE Ödülleri 8 Haziran 2013 de Urla’da düzenlenen törende takdim edilmiştir

ONUR ÖDÜLÜ

SELÇUK KARAOSMANOĞLU – URLA BELEDİYE BAŞKANI

“Sanat ve Sanatçı Kenti” Urla’ya kazandırdığı Tiyatro Mekanları ve Desteklediği Tiyatro Festivalleri ileTiyatroyla Seyirciyi Buluşturan Urla Belediye Başkanı Sayın Selçuk Karaosmanoğlu’na Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerini sunuyoruz..

Ödüle değer görülen sanatçı ve tiyatrolar:

Prodüksiyon: Bütün Bunlar Bize Özgü, Yeryüzü Sahnesi

Tek Kişilik Prodüksiyon: Rüçhan Güler, Çirkin, İzmir Han Tiyatrosu

Yönetmen: Haluk Işık, Bütün Bunlar Bize Özgü, Yeryüzü Sahnesi

Erkek Oyuncu: Mehmet Küçükgünaydın, İmparatorluk Kuranlar, İzmir Yenikapı Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Ebru Atilla Sağay, Camille, Tiyatro Nienor

Ensemble (Canlandırmada Bütünlük): Cadı Kazanı, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Komedi Ensemble (Canlandırmada Bütünlük): Doğru Söyleyeni Öperler mi?, İzmir Özel Tiyatro

Sahne Tasarımı: Işınsu Ersan, That Face, Oyun Kutusu

Kostüm Tasarımı: M. Ali Zeren, Albayın Karısı, İzmir Tiyatro Terminal

Özgün Tiyatro Müziği: Hakan Altuntaş, Duvar, Urla Toprak Sahne

Koreografi: M. Serkan Koçak, Hüznün Coşkusu, Çeşme Belediye Tiyatrosu

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına uyan oyun:

İzmir Yenikapı Tiyatrosu’nun, Faşizmin Korku ve Sefaleti

Umut Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Balıklıova Köy Tiyatrosu ve Prof Dr. Semih Çelenk

Bayraklı Belediye Tiyatrosu

Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu

Sahnetozu Tiyatrosu

Tiyatro Salt

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri

Ezgi Akyıldız, Ege Üniversitesi Edebiyat Fak. Tiyatro Topluluğu

İbrahim Topal, Urla Toprak Sahne

Jennifer Delp Çelik, Ege Üniversitesi Edebiyat Fak. Tiyatro Topluluğu

Mehmetcan Abay,  Dikili Belediye Tiyatrosu

ÖZEL ÖDÜLLER

EGİAD – Ege Genç İşadamları Derneği

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Shakespeare’nin Geceleri ve Gündüzleri. EGİAD Üyeleri

Yönetmen: Yılmaz Tüzün

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

En verimli çağlarında aramızdan ayrılarak bundan sonra Sahnelerde kendilerini seyretmekten mahrum kalacağımız Mehmet Mutlu Kandemir ve Onur Kurtuluş  onları unutmayacağız…

Yeni Mekan Kazandıranlar

Bodrum seyircisine 12 ay tiyatro seyretme olanağı sağlayan

AVENUE BODRUM AVM’ye

Ve Cafe Tiyatro olgusunu İstanbul dışında da sürdüren

Metin Zakoğlu’na Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz.

KARADENİZ (Kasım Ayında Trabzon da tekdim edilecektir..)

ÖZEL ÖDÜLLER

Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU –  Trabzon Belediye Başkanı

Trabzon’a Hamamizade İhsan Bey Tiyatro Salonunu  kazandırdığı ve Tiyatro yapan genç Oyunculara verdiği destekten dolayı Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU’na Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerini sunuyoruz

 

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Necati ZENGİN    

Trabzon Sanat Tiyatrosunun 20 yıldır yaptığı çalışmalar için Trabzon Tiyatro Seyircisinin teşekkürlerini ifade etmek üzere bu ödüle değer görülmüştür.

Mürsel Gülmez Ödülü

İyi bir esnaf ve iyi bir tiyatrocu olarak Anadolu’da Tiyatro adına mücadele veren isimlerinden biri olan “Gönüllü” tiyatrocu, Mürsel Gülmez arkadaşları ile birlikte Bulancak Sanat Tiyatrosunu tüm engel ve baskıları göğüsleyerek çağdaş ve devrimci sanat anlayışı ile oyunlarını sahnelemek üzere kurdular.

1999 da depremzedelere yardım götürürken geçirdiği trafik kazasında aramızdan ayrıldı. Adına düzenlenen “Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri” 12 yıldır Bulancak’ta sürüyor.

Bulancak Tiyatrosu oyuncu ve yöneticileri, Mürsel gibi “gönüllü” tiyatrocuları teşvik ve cesaretlendirmek üzere seçtikleri tiyatro adamlarını  bu platformda ödüllendiriyorlar.

2013MÜRSEL GÜLMEZ ÖDÜL’ne

Giresun’da ilk Tiyatro çalışmalarını başlatan SEMA YAZICIOĞLU

Bulancak Sanat Tiyatrosu yöneticileri ve oyuncuları tarafından değer görülmüştür.

Performans Ödülleri:

Oyun Yazarı: Uğur SAATÇİ,  Bu da Geçer Ya Hu, Trabzon D.T

Oyun Yazarı: Ufuk ERSOY, Reis, OBKT

Erkek Oyuncu: Hakan ALKAN, Sarı Köpek, Samsun Düşevi Oyuncuları

Erkek Oyuncu: Vedat Kurtuluş DEPE, Sarı Köpek, Samsun Düşevi Oyuncuları

Yardımcı Kadın Oyuncu: Sinem BİLGİN, Şekil Bozukluğu, Trabzon D.T

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): MEMURİN FASLI, Trabzon Umut Tiyatrosu

Yardımcı Kadın Oyuncu: Sinem BİLGİN, Şekil Bozukluğu, Trabzon D.T

 “Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Trabzon)

Çağla KARAMEHMET, Masanın Altında, Trabzon Şehir Tiyatrosu

 

Umut Veren Tiyatrolar

Trabzon ŞİİR TİYATROSU, Kuğunun Şarkısı

 

KOCAELİ  – 4 Kasım saat 19:30 da Eskişehir’de takdim edilecektir. (Yer bilgisi ayrıca paylaşılacaktır)

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, Ferhat ile Şirin

Yönetmen: Veysel Berikan

Tek Kişilik Prodüksiyon: Aydın Sigalı, İtirafçı Yürek, Kocaeli BBŞT

Yönetmen: Kadir YÜKSEL, Düğün Ya da Davul, Oyun İstasyonu

Oyun Yazarı: Seçil MUTLU, Kurdela ya da Artı Sonsuz, Kocaeli BBŞT

 

 

VAN  – Batman’da 27 Eylül saat 20:00 de Batman Sanat Tiyatrosu Sahnesinde (EskiKültür Merkezi) takdim edilecektir.

Erkek Oyuncu: Edip KAMACI, Mem ile Zin, Van Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Özge ARSLAN,  Mem ile Zin, Van Devlet Tiyatrosu

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

VAN ÖZEL TİYATROLARINA EĞİTİM DESTEKLERİNDEN DOLAYI

Van Devlet Tiyatrosu sanatçıları Gül URGAN ve Zeynep MATARACI’ya

Direklerarası Seyircilerinin takdirlerini ifade eden teşekkürlerini sunuyoruz.