Şermola Performans’ta Bu Hafta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

sermola-Logo-Beyaz2Mimesis Haber /

28 Nisan Pazartesi 20:30

UYKUSUZ/ IRISH MAFIA

80 dk/tek perde

Sıradan bir hayat ve düzenli bir evlilik… Günlerce, haftalarca süren bir uykusuzluk hali…

Gecenin ve karanlığın çağrısına daha fazla karşı koyamayan Selin, bisikletine binip en izbe, en bilinmedik, en tehlikeli yerleri keşfetmek için her gün güneşin batmasını beklemektedir. Gündüzleri deliliğini sınırlayan, güneş ışığını sevmeyen Selin, toplum algısına göre “kötü”,”kaybetmiş” ve “istenmeyen” hayatlara tanıklık eder, bu insanların kendisini anlayabildiğini düşünür. Her gece yaşadığı sıra dışı olayların ardından Yıldız’la tanışır. Kendisi gibi hayata bağlanamamış birini tanımak, onunla sohbet etmek gitgide bir karadeliğe doğru çekmektedir Selin’i. Zamanla bu adama hayranlığı artmakta, gerçekle bağlarını yavaş yavaş koparmaktadır. Karakteri itibariyle geçmişteki birkaç anıya takılıp kalmış olan Selin, bilinmez bir geleceğin sisleri arasında kaybolmaktadır.

Kabul ettiğimiz değerler açısından bakıldığında, aslında bir kaybedenin hikayesidir Selin’in hikayesi.

Yazan: Özgür Özgülgün

Yöneten: Can Ceylan

Oyuncular: Gözde fidan, Volkan Çolpan, Duygu Aktoprak, Uğur Karakurt, Mehmet Ali Gümüş ve Duygu Serin

Dekor tasarımı: Ecem Düyen

ışık ve efekt: Oktay Şahinler

afiş fotoğrafı: Erdem Sayıp

afiş tasarımı: Duygu Aktoprak

29 Nisan Salı 20:30

KANLI ROMAN/ TİYATRO PRUVA

Tek Perde / 70 dk. /20:30

Neden sorusuyla başlayan bir sorgulama. Genç bir yazarın yapmak istediği tek şey vardır. Ondan beklenen yeni romanını bitirmek. Bunu tek başına yapması imkansızdır. Bir ortak kobay. Bu işleri daha mı kolay, yoksa daha mı zora sokacak? Nedenlerle dolu içinden çıkılmaz bir oyun?

Tüm bu sorgulamaların ışığında masumluğun mağlubiyeti. Tek bir cevap vardı ve onu sadace yazar biliyordu. Oyun içinden kendinizi başka bir oyunda bulacaksınız…

Yazan: Ali Poyraz

Yöneten: Cihan Alparslan

Oynayanlar: Mahsül Yaşa, Ali Poyraz, Cihan Alparslan

Yaş: 15+

30 Nisan Çarşamba 20:30

KIYIYA OTURMANIN BÖYLESİ/Merve Engin

Tek perde / 55 dk. / 20:30

11 karakteri tek başına canlandıran Merve Engin, Kıyıya Oturmanın Böylesi ile Şermola Sahnesi’nde. Commedia Dell’arte’nin varyasyonu olan ve 16. yy sonlarında Giovanni Gabriel tarafından icat edilen “Commedia Gabriellina” stilinde Engin, oyunu tek başına masklar ve aksesuarlar yardımıyla anlatıyor.

“..Ve hakikaten sıra dışı bir sahne ışığı, yeteneği var. Üstelik çok güzel ve sempatik. ‘Kıyıya Oturmanın Böylesi’ şimdilik bitti. Bence bundan sonra zaten hep izleyeceğiz, bu ismi unutmayın…” Asu Maro, Milliyet

Oyuncu: Merve Engin

Kanava, Masklar ve Süpervizör: Antonio Fava

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.