‘Hayatımın Bilgisi’ Sezona Merhaba Diyor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

kMimesis Haber / Beyaz yakalı bir kadının hikâyesini anlatan tek kişilik oyun “Hayatımın Bilgisi” yeni sezona 30 Ekim Perşembe 21.00’da SekizinciKat’da merhaba diyor.

“Hayatımın Bilgisi” bir kadının hikâyesi. Tanıdık, bildik ve sıradan. Metroda yanımıza oturan, vapurda telefonunu kurcalayan. Hayatın koşturmacası içerisinde durmak bilmeksizin yuvarlanan. “Başka türlü bir şey”i arayan ama ne onu var edecek kadar güçlü ve cesur, ne de onu unutacak kadar ikiyüzlü olan. Aşık-mış, ait-miş, mutlu-ymuş gibi yapa yapa rolünde ustalaşan; aşık, ait, mutlu olan. Ama ne yaparsa yapsın, içindeki sesleri susturamayan.

Beyaz yakalı bir kadın çalışanın, bir sunum sırasında benliğinin derinliklerine doğru çıktığı yolculuğu anlatan oyun, kendisi de bir beyaz yakalı çalışan olan Özgür Akarsu tarafından yazıldı. Hayalleri, geçmişi ve toplumsal tanımlar arasında sıkışıp kalmış bir bireyin çığlığı olarak nitelendirebilecek “Hayatımın Bilgisi” 30 Ekim Perşembe günü Sekizincikat’da buluşmaya devam ediyor.

“Sabah kalktığımda yine yeni bir insan olarak hayata başlıyorum. Başarılı bir iş kadını, iyi bir sevgili, iyi bir vatandaş, kazanmayı ve harcamayı bilen, kendisine güveni tam son model bir bir bir bir….şey işte. Son model bir şey…”

“Huzursuzluğumuz Umudumuzdur”

Yazan-Yöneten: Özgür Akarsu
Oynayan: Münibe Millet
Dramaturji: Zafer Ertem
Görsel Tasarım-Uygulama: Bilge Can Gürer
Video ve Ses Oyuncu Kadrosu: Başak Meşe, Efe Keleşoğlu
Işık Tasarımı: Metin Çelebi
Müzik: Mantar Palas
Afiş: Okan Kayabaş
Prodüksiyon: Aslı Şüküroğlu
Süre: 80 dk.

Gösterim Tarih ve Yerleri:
30 Ekim / 13 – 27 Kasım / 11 Aralık Perşembe
Saat : 21.00

Yer: SekizinciKat (İstiklal Cd. Galatasaray Aznavur Pasajı)

Rez: 0545 462 45 28

Bilet Fiyatları: Tam 30 TL / Öğrenci 20 TL

Ayrıntılı Bilgi: http://hayatiminbilgisi62.blogspot.com.tr/

İletişim:
Tel: 0536 527 62 12
Email: akarsuo@gmail.com

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.