Tiyatro Metninden Romana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

KitapMimesis Haber / Genç oyuncu ve yazar Halil İbrahim Irklı’nın gerçek bir olaydan yola çıkarak önce tiyatro oyunu, sonra roman biçiminde kaleme aldığı ”Bu Sonu Mutlu Biten Hikayelerden Biri Değil’ hijyenik hayatını çamaşır suyuyla yıkamak isteyen genç bir adamın dünü ve bugünü. Artemis Yayınları tarafından okuyucu ile buluşan kitap, yazarın ilk romanı.

”Facebook’dan bir ekleme talebi alsanız ve aldığınız talepteki isim sizin isminiz olsaydı ne yapardınız? Daha da ötesi profil fotoğrafı olarak kendi çıplak fotoğrafınızı görseydiniz ne hissederdiniz? Korku mu? Endişe mi? Merak mı? Ben de aynılarını duyuyorum içimde. Hem de en üst seviyede. Önce titremeye başlıyorum. Sonra kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum. Ama bununla vakit kaybedemeyeceğimi anlayıp talebi kabul ediyorum.”

İnternette tanıştığı bir kadın yüzünden bütün hayatı alt üst olan, çevresinden, okulundan uzaklaşmak zorunda kalan ve sonunda psikolojisi tamamen iflas eden sosyal medya kurbanı bir gencin duygularını – gerçekten- anlamaya hazır mısınız?

”Bu Sonu Mutlu Biten Hikayelerden Biri Değil” tırnak içinde normal, sıradan ve birçoklarından iyi görünen bir hayatın ardındaki korkunç trajediyi gözler önüne sererken sosyal medyanın güçlenmesiyle birlikte etki alanı giderek artan bilişim suçları, nefret söylemi ve yalnızlaşma gibi konular romanın ana eksenini oluşturuyor.

”O kadar çok şey olmaya çalıştım ki…

Mesela ben mutlu olmak istedim.

Ben sadece sevilmek istedim.

Ben sadece normal olmak istedim.

Ben sadece sıradan olmak istedim.

BECEREMEDİM.”

Modern hayatlarımıza ve geleneksel korkularımıza bir de Z kuşağının gözünden bakmaya ne dersiniz?

Künye Yazar: Halil İbrahim IRKLI

G. Yayın Yönetmeni: Ilgın SÖNMEZ

Editör: Elif Nihan AKBAŞ

Türü: Roman

Birinci Baskı: Mart 2015

Ebat: 13.5 x 21

Sayfa: 320

Barkod: 978-605-142-609-9

*Tüm kitap satış noktalarında.

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.