20. İstanbul Tiyatro Festivali Yaklaşıyor

imagesMimesis Haber/ İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 20. İstanbul Tiyatro Festivali,  3 – 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival, bu yıl da yine Türkiye’den ve yurtdışından çeşitli oyun, dans, performans ve yan etkinliklerden oluşan zengin bir programla tiyatroseverlerle buluşacak.

 20. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programı 1 Mart Salı akşamı 19.00’da Rahmi M. Koç Müzesi’nde yapılacak bir basın toplantısıyla açıklanacak. Aynı gecede, festivalin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketleri ile 20. İstanbul Tiyatro Festivali’nin Onur Ödülleri verilecek. Festivalin bu yılki Onur Ödülleri, Metin Akpınar, Şahika Tekand ve Berliner Ensemble’a takdim edilecek.

 İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri’nin genel müdürlerinin ve İstanbul Tiyatro Festivali Direktörü Leman Yılmaz’ın katılımıyla yapılacak toplantıda ayrıca, festivale katkıda bulunan kurum ve kuruluşların temsilcileri de yer alacak. Toplantıya, festivale Türkiye’den katılacak topluluklar ve sanatçılar da davetli olacak.