”Aşk Dersleri” Şişli Kent Kültür Merkezi’nde

Pinterest LinkedIn Tumblr +

İskenderun Kaymiskenderun-kaymakamligi-nin-engellemeye-calistigi-ask-dersleri-sisli-kent-kultur-merkezi-nde-146340-5akamlığı’nın Engellemeye Çalıştığı ”Aşk Dersleri” Şişli Kent Kültür Merkezi’nde…

İskenderun Kaymakamlığı tarafından engellenmeye çalışılan ve yandaş medya tarafından hedef gösterilen Füsun Demirel’in çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı, İtalyan yazarlar Dario Fo ve Franca Rame’nin kaleme aldığı ”Aşk Dersleri” adlı tiyatro oyunu 10 Haziran Cuma günü Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Oyunda, yazarlar aşkı ve cinselliği ironik bir üslupta anlatıyor. Size yaşamınızda aşk üzerine eşinizin, sevgilinizin, jinekoloğunuzun, psikoloğunuzun, annenizin, kız kardeşinizin bile söyleyemediği her şeyi bu oyunda bulabilirsiniz.

Füsun Demirel; çevirmenliğini yaptığı, İtalyan yazarlar Dario Fo ve Franca Rame’nin kaleme aldığı “Seks? Eh, Hayır Demem!” başlıklı oyunu uyarlayarak, kendi çocukluk ve ergenlik anılarından yola çıkıp kişisel tecrübelerini seyirciyle paylaşıyor.

Oyuna aynı zamanda “Tek Kişilik Diyalog”, “Bant Sistemi” ve “ Tecavüz” oyunları eşlik ediyor. Türkiye’de ve dünyada kadınlık meselesini, kadınların sorunlarını irdelerken erkeklik meselesi de unutulmuyor. Eğer sevmeyi, aşık olmayı, cinselliği anlayarak yaşayamıyorsak sürekli olarak bir yanımızın eksik kaldığını ve bunu yarınlara taşımanın insanda yaratacağı olumsuzlukları hatırlatıyor.

Birgün

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.