26. Genç Günler (1.Uluslararası Genç Günler) Başlıyor

Bu yıl 26.yılını kutlayacak olan Genç Günler Festivalimiz Başlıyor.

9- 19 Mayıs tarihlerinde Şehir Tiyatroları Sahnelerinde.

Etkinkikler Ücretsizdir.

Arif Akkaya

Genç Tiyatro Sorumlusu

gencgunler@gmail.com facebook genç tiyatro duyuru- genç günler

Tel : 0126 492 90 88

Fatih Reşat Nuri Sahnesinde Oynayacak Oyunlar

09.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:  Tiyatro Seyirevi

Yazar:             Murat Vanlı

Oyunun adı:  Yaşamak Denirse

Yönetmen:    Önder Özcan

Oyuncular:    Murat Vanlı

Süre:             65 dk

09.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Anka

Yazar:             Fatma Tuğcu

Oyunun adı:  Karanlığa Fener

Yönetmen:    İlter Kapıcı

Oyuncular:    Erdoğan Ünlü

Süre:               20 dk

10.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Proje Grubu

Yazar:             Ahmet Öztürk

Oyunun adı:  Neyzen’in Hiçe Yolculuğu

Yönetmen:    Ahmet Öztürk

Oyuncular:    UmutCan Vicnelioğlu

Süre:              1saat 10dk

11.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Mavi Sahne

Yazar:             Claude Lucas

Oyunun adı:  Suarte

Yönetmen:    Ziver Armağan Açıl

Oyuncular:    Ömer Eryiğit

Süre:               1 saat 20dk

12.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:  Yeditepe Ünv. G.S.F. Tiyatro Bölümü Öğrencileri

Yazar:             Jurgen Gross

Çevirmen:      Nesrin Kazankaya

Oyunun adı:  Sevgili Yalan

Yönetmen:    Ekip Çalışması

Oyuncular:    Zeynep Çelik, İrem Ölmez

Süre:               1 saat 30dk

13.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:    Kadir Has Ünv. Film Ve Drama Bölümü

Yüksek Lisans Programı Ve Fabrika sanat işbirliğiyle

Yazar:              İnan Ambarkütük

Oyunun adı:   Orda

Yönetmen:     Eda Çatalçam

Oyuncular:   İnan Ambarkütük, Özlem Aktaş

Süre:               1saat 10dk

14.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:  Yeditepe Ünv. Tiyatro Bölümü

Yazar:             Mario Fratti

Oyunun adı:  Kafes

Çevirmen:     Özcan Özer

Yönetmen:    Murat Vanlı

Oyuncular:    Emre Saka, Serdar Aydın, Eray Türk, Bengisu Özenel,

Pınar Tuncagil ,Alper Saldıran, Demet Sevim, Murat Vanlı

Süre:              2 saat 10dk.

15.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Tiyatro Triole

Yazar:             Sulhi Dölek

Oyunun adı:  Kafalar

Yönetmen:    Özdemir Çiftçioğlu

Oyuncular:    Suat Ünaldı, Nazan Diri, Çağın Ünsal,

Onur Yar, Mesut Özkeçeci, Esin doğan

Süre:               1 saat 30dk

16.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:    Kadir Has Ünv. Film Ve Drama Bölümü

Yazar:              Alexander Gelman

Çevirmen:       Belgi Paksoy

Oyunun adı:   Bankta İki Kişi

Yönetmen:     Caner Bilginer

Oyuncular:     Fulya Irmak, Erdal Yıldırım

Süre:                65dk

17.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:  İstanbul Drama Topluluğu

Yazar:             Toygun Orbay

Oyunun adı:  Şerefine İnsanoğlu

Yönetmen:    Nuri Nalbantoğlu

Oyuncular:    Hasan Şanlıer, Gülçin Elgin, Cenk Köksal, Nihan Çalışkan, Belgin Güncan

Ali Poyraz, Deniz Tulgaroğlu, Ömer Fırat Köker

Süre:              1 saat 15dk

18.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:    Koza Dans

Yazar:              Meral Kaya

Oyunun adı:   Ben-im

Yönetmen:    Meral Kaya

Oyuncular:    Meral Kaya,Şenay Arslan,Yaşar Aktaş,Sultan Aktaş,Filiz Karabıyık,

Sibel kazmacı

Süre:              30dk

19.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   DestAR-Theatre

Yazar:             Mirza Metin

Oyunun adı:  Cern (Deney)

Yönetmen:    Mirza Metin

Oyuncular:    Berfin Zenderlioğlu, Selman Akkuş, Mensur Zirek, Cihan Kuba, Hamza Güzel,

Zozan Eres, Beray Zen, Arjen Arzen, Sevgi Turan

Süre:              70.dk

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesinde Oynayacak Oyunlar

09.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:  Drama Kumpanyası

Oyunun adı: Yaşam Deneyi

Yazar:           Kemal Oruç

Yönetmen:   Kemal Oruç

Oyuncular:   Doğa Gümüşel, Batuhan Kozanoğlu, Deniz Demir, Hakan Yılmaz, Erkan Kılıç,

Mertcan Kayretli, Merve Şen, Sercan Şekerci, Yeşim Tulum, Cihan Özdeniz.

Süre:            2 saat 10dk

10.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:  ODTÜ OYUNCULARI

Yazar:           Bertol Brecht

Oyunun adı:  Kafkas Tebeşir Dairesi

Çevirmen:     Can Yücel- Yılmaz Onay çevirilerin’den derlenmiştir.

Yönetmen:    Utku Kaya-Saim Güveloğlu

Oyuncular:    ODTÜ  OYUNCULARI (50 KİŞİ)

Süre:               2 saat 20dk.

11.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Proje Grubu

Yazar:             Ahmet Öztürk

Oyunun adı:  Madam Butterfly Ölmek İstiyor

Yazar Öyküden Oyuna:  Erendiz Atasül’ün Madam Butterfly Ölmek İstemiyor adlı

Öyküden oyunlaştırlmıştır

Yönetmen:    Ahmet Öztürk

Oyuncular:    Ede Çapa, Nurcan Kuş, Sabiha Hancı, Betül Tavukçuoğlu, Derya Keleş,

Duygu Akardere, Esra Mutlu, Gülden Ayran, Hazal Kösedağı, Myra Bektaş,

Nejla Bakanşak, Seda Bak, Gizem Şimşek, Didem Ovacıklı

Süre:             3 saat

12.05.2010

15:00

19:30

1.Perde

Grubun adı: Çanakkale Onsekiz Mart Ünv. Oyunculuk Bölümü

Yazar:          –

Oyunun adı:  Adını Taşıyan

Yönetmen:    –

Oyuncular:    Seray Canan, Ekin Vatansever, Gülşah Yeşilot, Gülşah Kağan, Cansu Demirci,

Murat Divitçioğlu, Erhan Yacan, Turgay Şeker, Ekin Çabuk,Özge Sivirkaya,

Serdar Akülker, Aysun Demir,Zekai Metin

Süre:             1 saat

2.Perde

Grubun adı:  Yeditepe Ünv. Tiyatro Bölümü

Yazar:           William Shakespeare

Oyunun adı:  Öteki Juliet ve Öteki Romeo

Çevirmen:     Sabahattin Eyüboğlu

Yönetmen:    Nilay Doğan

Oyuncular:    Emre Saka, Nilay Doğan, Serdar Aydın, Oya Kaptanoğlu

Süre:             27 dk.

13.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Irısh Mafia

Yazar:           Can Ceylan

Oyunun adı:  Kendini Vurmalısın

Yönetmen:    Can Ceylan

Oyuncular:    Ali Şahin, Baran Güler, Şebnem Zorlu, İzzet Başlak, Tutku Sicimali,

Dila Göklü, Ali Rıza Kara, Hicran Filiz Dursun

Süre:             1 Saat 40 dk

18.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:  Müzikalist

Yazar:           Greg Kotis-Mark Hollman

Çevirmen:     Barış Arman

Oyunun adı:  Sidikli Müzikali

Yönetmen:    Utku Güneş

Oyuncular:    Adnan Yiğit, Ayşe Gündüz, Alper Aksoy, Aslı Zırhlı,Beste Özgümüş, Burak Yalçıntaş,

Derman Çinkılıç, Seyhan Şaşko, Barış Arman, Sevil Tufan, Nebi Birgi,

Güniz Bilge, Selmin Artemiz, Elif Mimaroğlu, Doruk Şengün, Berfu Aydoğan,

Ceren Gündoğdu, Taner Tuncay, Utku Güneş

Süre:             2 saat 30dk

Kadıköy Haldun Taner Sahnesinde Oynayacak Oyunlar

09.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı: Tiyatro Açıkca

Oyunun adı: Kadınlar Savaşı

Çevirmen:    Sabahattin Eyüboğlu

Yazar:          Aristophanes

Yönetmen:   Barış Kıralioğlu

Oyuncular:   Burkay Dokuyucu, Itır Zeren, Anıl Sağkan, Ayça Akdoğan, Onur Sarıgül,

Metin Sarıkaya, Ali Kakkaç, Gökçe Tezgel, Ecem Öztürk, Evrim Güler,

Gülcan Uçar Tutkun, Zeynep Gönenç Afyon, Kazım Güven, Çiğdem Çavdaroğlu

Nihat Çakır.

Süre:            1 saat 5 dk

10.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Yazar:             Nazım Hikmet

Oyunun adı:  Ferhat İle Şirin

Yönetmen:    Apo Kaya

Oyuncular:    Açelya Topaloğlu, Burcu Sarıgül, Can Akbal, Gizem Yağız, Hakan Eke,

İlker Güler, Mesut Yılmaz, Osman Karagöz,Rozalin Karabulut, Aylin Yardımcı,

Baran Güler, Can Ceylan, Cemal Gönen, Dilara Aksuyek, Gizem İnce oğlu,

İsmail Oral, Korhan Herduran, Merve Anlağan, Muahrrem Türkseven,

Nilay Duru, Onur Ay, Bahadır Vatanoğlu, Özge Soyal, Pınar Alpaslan,

Şeyda Terzioğlu, Tuğba Çom,

Süre:             2 saat

14.05.2010

19:30

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

ve Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesinin

Birlikte Oluşturduğu

16. Bedia Muvahhit Ödül Töreni :

Resimlerde,Notalarda ve Anılarda Bedia Muvahhit

Yöneten:Uğurtan Atakan

15.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Sos Oyuncuları  Özgür Sahne

Yazar:             Susanne Schneıder

Çevirmen:     Hale Kuntay

Oyunun adı:  Elveda Saraybosna

Yönetmen:    Özge Olgaç

Oyuncular:    Özge Olgaç, Ömer Karasu(?)

Süre:               1 saat 15 dk.

16.05.2010

15:00

19:30

Oyunun Adı        :SOS

Yazan  : Hamit Erentürk

Koreografi         : Hamit Erentürk

Işık  : Fatih Haroğlu

Maçka Opel Stüdyo’daki Etkinlikler

09.05.2010

10.05.2010

11.05.2010

12.05.2010

13.05.2010

11:00 -15:00 Arası

Hakan Yavaş Clown Atölye Çalışması

Atölye 20 kişiliktir.

Rezervasyon numarası; 0216 492 90 88

19.05.2010

14.00-17.:00 Arası

Şahika Tekand’la Oyunculuk Atölyesi

Atölye 20 kişiyle sınırlıdır.

Rezervasyon için ; 0216 492 90 88

Ümraniye Haldun Alagaş  Sahnesinde Oynayacak Oyunlar

09.05.2010

19:00

Grubun adı: Tevitöl Sahnesi

Oyunun adı: Kanlı Nigar

Yazar:            Sadık Şendil

Yönetmen:   Ümit Karaaslan- Ege Sağduyu

Oyuncular:   Tevitöl Oyuncuları

Süre:             2saat 20dk

10.05.2010

19:00

Grubun adı: Galatasaray Lisesi Tiyatro Topluluğu

Oyunun adı: Odisea Evine Dön

Yazar:            Yakovas Kambanellıs

Çevirmen:     Panayot abacı

Yönetmen:   Ekip Çalışması

Oyuncular:   Galatasaray Lisesi Oyuncuları

Süre:            1 saat 45dk

11.05.2010

19:00

Grubun adı: Maçka Akif Tuncel Teknik Ve Meslek Lisesi Tiyatro Kulübü

Oyunun adı: Mahmud İle Yezida

Yazar:            Murathan Mungan

Yönetmen:   Erinç  Büyükaşık

Oyuncular:   Maçka Oyuncular

Süre:            90dk

12.05.2010

19:00

Grubun adı:  Şat Tiyatro Grubu

Oyunun adı: Roberto Zucco

Yazar:            Bernard Marie Koltes

Çevirmen:    Ayça Akarçay

Yönetmen:   Muzaffer Yalçın

Oyuncular:   Şat Oyuncuları

Süre:           1 saat 30dk

13.05.2010

19:00

Grubun adı: Orhan Cemal Fersoy Lisesi Tiyatro Kulübü

Oyunun adı:  Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım

Yazar:            Haldun Taner

Yönetmen:   Elife Kurtuldu-Asalet Durmuş

Oyuncular: Orhan Cemal Fersoy Lisesi Tiyatro Kulübü  Oyuncuları

Süre:           1 saat 30dk.

14.05.2010

19:00

Grubun adı: Kabataş Erkek Lisesi Tiyatro Kulübü

Oyunun adı:  Sevgili Doktor

Yazar:            Anton Çehov

Çevirmen:  Sevgi Sanlı

Yönetmen:   Figen Yalçın Kaya

Oyuncular: Kabataş Erkek Lisesi Tiyatro Kulübü Oyuncuları

Süre:           1 saat 15 dk

15.05.2010

19:00

Grubun adı: Otakçılar Lisesi

Oyunun adı:  Yedi Kocalı  Hürmüz

Yazar:            Sadık Şendil

Yönetmen:   Hüseyin Santur

Oyuncular:  Oltto Oyuncuları

Süre:              1 saat 10 dk

16.05.2010

19:00

Grubun adı: Ataköy Lisesi Tiyatro Kulübü

Oyunun adı:  Gergadanlar

Yazar:            Eugene Ionesco

Çevirmen:    Hasan Anamur

Yönetmen:   Orhan Kemal Aydın

Oyuncular:  Ataköy Lisesi Tiyatro Kulübü Oyuncuları

Süre:              2 saat

17.05.2010

19:00

Grubun adı: Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi

Oyunun adı:  Don Cristobita ile Dona Rosita’nın Acıklı Güldürüsü

Yazar:            Federico Garcia Lorca

Çevirmen:    Can Yücel

Yönetmen:   Volkan Işık

Oyuncular: Hasal Oyuncuları

Süre:              1 saat 30dk.

18.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı: Ç.O.M.Ü Oyunculuk Ana Sanat Dalı

Oyunun adı: Alaturka

Yazar:          Kolaj

Yönetmen:   Selçuk Gölderen

Oyuncular:   Ayşe Dinç, Ali Erdinç, Emek Uçarman, Gizem Taştan, Zafer Öncül,

Mert Paşaoğlu, Mehmet Konu, Ercan Yalçıntaş, Müzeyyan Durgun,

Başak Demiral, Çisem Erdoğan, İlker Alemdar,Ceren Yalazoğlu,

Serkan Tınmaz, Muharrem Dalfidan, Canan Ar, Gülsüm Uzunbilek,

Can Tunca, Mesut İzgi

Süre:            3 saat 20 dk.

19.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   İstanbul Ünv. Psikoloji Oyuncuları (İÜPO)

Yazar:           Vasıf Öngören

Oyunun adı:  Asiye Nasıl Kurtulur

Yönetmen:    Özgür Yetkinoğlu

Oyuncular:    Ekin Gündü, Sevda Çelebi, Ayça Tezerişir, Ayşe Sena Sarı, Özgür Yetkinoğlu,

Alperen Ak, Çağla Gider, Cemre Can Aşlamacı, İdil Özkurşun, Ezgi Cıngır,

Güniz Bilge, Güliz Kayahan, Emre Berber, Erdal Eren Aksu, Büşra Parça

Ömer Fırat Köker

Süre:           2 saat

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesinde Oynayacak Oyunlar

09.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:            Stjordal tiyatrosu   (Norveç)

Oyunun adı:           75:00

Yöneten:                Terje Stamne

Suflör :                    Janne Iren Grendal

Müzik Sorumlusu: Mikal Sunde

Müzik:                   Per Morten Thyholth, Arnt Egil Hasfjord, Mortan Grendal

Makyaj:                 Janne Evenhus, Grete Falck Andersen

Kostüm:                 Aud Bremseth, Jane Leikvold

Ses-ışık:                 Stein Larsen , Sceneservice a/s

Oyuncular:            Ketil Einar Nilsen ,Hilde Nilsen, Bjørnar Skjervold, Frida Skjervold

Frøydis Skjervold, Sigrun Bremseth,Bernt Egil Øren,Turid Kristin Engan Øren,

Cecilie Falck Moen,Ann Kristin Lindgaar,Ayse Erbulak Bang,May Kristin Berg,

Süre:    1.30

10.05.2010

15:00

19:30

KISALAR

Oyun:  Önder

Yazan:  Eugene Ionesco

Yönetmen: Gizem Kastamonu

Yönetmen Yardımcısı: Pelin Kaya

Oyuncular:    Nezaket Erden, Eceaydan Anı Kızıltan, Perim İşisağ, M.Ozan Küren.

Ayla Yıldırım, Senem Ünal, Pelin Kaya

Oyun:  Kerem İle Şirin- Aşk3lemi

Yazan:  Ozan Ağaç

Yönetmen: Emre Narcı

Asistan: Onur Kırat

Oyuncular: Ceren Menekşedağ, Serhat Yıldız

Oyun: Kainat Güzeli

Yazan, Yöneten: Ekip Çalışması

Oyun:  Katil-Maktül

Yazan,Yönetmen:  Sabahittin Yakut

Oyuncular: Burcu Arslan, Alp Sunaoğlu

Oyun:  Gelinlik Kız

Yazan: Eugene Ionesco

Yönetmen: Eda Erman

Yönetmen Yardımcısı: Burcu Ekemen

Oyuncular: Canan Günaştı, Ceren Ülgen, Öner Aydıyaman

11.05.2010

15:00

19:30

Grubun Adı: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı

Oyunun adı:  Hareketin Sesini Yakalayın

Yönetmen:    Vecihi Ofluoğlu

Süre:  1 saat 20dk

12.05.2010

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Oyunun adı:                     Para

Yazar:                               Barış Çağatay Çakıroğlu

Yönetmen:                       Özgür Atkın

Müzik:                              Didar Gezen

Dramaturg:                      Sinem Özlek

Dekor-Kostüm Tasarım: Gökçe Okay Delagrande

Işık Tasarım:                    Zafer Çıtak

Efekt Tasarım:                 Ersin Aşar

Kukla Tasarım:                Seza Güneş

Koreografi:                      İbrahim Ulutaş

Yönetmen Yardımcısı:   İbrahim Ulutaş

Asistanlar:                       Ceysu Aygen, Mana Alkoy

Kukla Yapımı ve Oynatımı: Ceren Hacımuratoğlu, Seza Güneş

Oyuncular:                      Okan Patırer, Enes Mazak, Mana Alkoy, Zeynep Göktay Dilbaz,

Yağmur Ulusoy, Tankut Yıldız

Süre:                                1 saat

13.05.2010

15:00

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Oyunun adı:                     Para

Yazar:                               Barış Çağatay Çakıroğlu

Yönetmen:                       Özgür Atkın

Müzik:                              Didar Gezen

Dramaturg:                      Sinem Özlek

Dekor-Kostüm Tasarım: Gökçe Okay Delagrande

Işık Tasarım:                    Zafer Çıtak

Efekt Tasarım:                 Ersin Aşar

Kukla Tasarım:                Seza Güneş

Koreografi:                      İbrahim Ulutaş

Yönetmen Yardımcısı:   İbrahim Ulutaş

Asistanlar:                       Ceysu Aygen, Mana Alkoy

Kukla Yapımı ve Oynatımı: Ceren Hacımuratoğlu, Seza Güneş

Oyuncular:                      Okan Patırer, Enes Mazak, Mana Alkoy, Zeynep Göktay Dilbaz,

Yağmur Ulusoy, Tankut Yıldız

Süre:                                1 saat

14.05.2010

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Oyunun adı:                     Kadınlar, Savaş, Komedi

Yazar:                              Thomas Brasch

Çevirmen:                        Sibel Arslan Yeşilay

Yönetmen:                       Ekip Çalışması

Dramaturg:                      Sinem Özlek

Işık Tasarım:                   Murat İşçi

Efekt Tasarım:                Hamza Değirmenci

Sahne Uygulama:            Sırrı Topraktepe

Kostüm Uygulama:         Onur Uğurlu

Hareket Danışmanı:         Senem Oluz

Oyuncular:                      Berna Adıgüzel, Selin Türkmen

Süre:                                1saat 10dk

15.05.2010

15:00

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Oyunun adı:                     Kadınlar, Savaş, Komedi

Yazar:                              Thomas Brasch

Çevirmen:                        Sibel Arslan Yeşilay

Yönetmen:                       Ekip Çalışması

Dramaturg:                      Sinem Özlek

Işık Tasarım:                   Murat İşçi

Efekt Tasarım:                Hamza Değirmenci

Sahne Uygulama:            Sırrı Topraktepe

Kostüm Uygulama:         Onur Uğurlu

Hareket Danışmanı:         Senem Oluz

Oyuncular:                      Berna Adıgüzel, Selin Türkmen

Süre:                                1saat 10dk

16.05.2010

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Oyunun adı:     Sonsuz Tekrar

Konsept:           İbrahim Ulutaş, Ömer Barış Bakova

Sahne ve Kostüm Tasarım: İbrahim Ulutaş

Işık Tasarım:     Murat Selçuk

Efekt Tasarım:  Metin Küçükyılmaz

Oyuncular:        Ömer Barış Bakova, İrem Erkaya, Ece Özgenel, Damla Ekin Toker

Ilgın Angın, Barış Çağatay Çakıroğlu, Derya Keykubat, Deniz Yeşil Mavi,

Elyasa Çağlar Erkaya

Yardımcı Koregraf:  Ömer Barış Bakova

Asistanlar: Ece Özgenel-Ilgın Angın

Süre: 45dk.

17.05.2010

15:00

19:30

Oyunun adı:     Sonsuz Tekrar

Konsept:           İbrahim Ulutaş, Ömer Barış Bakova

Sahne ve Kostüm Tasarım: İbrahim Ulutaş

Işık Tasarım:     Murat Selçuk

Efekt Tasarım:  Metin Küçükyılmaz

Oyuncular:        Ömer Barış Bakova, İrem Erkaya, Ece Özgenel, Damla Ekin Toker

Ilgın Angın, Barış Çağatay Çakıroğlu, Derya Keykubat, Deniz Yeşil Mavi,

Elyasa Çağlar Erkaya

Yardımcı Koregraf:  Ömer Barış Bakova

Asistanlar: Ece Özgenel-Ilgın Angın

Süre: 45dk.

18.05.2010

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Yazar:                           George İbrahim

Çeviren:                        Ezgi Sümer Yolcu

Oyunun adı:                  İşgal Altındaki Masallar

Yöneten:                       Can Ertuğrul

Sahne ve Kostüm Tasarım: Sebahat Çolakoğlu

Işık Tasarım:                 Murat Selçuk

Efekt Tasarım:              Metin Taşkıran

Oyuncular:                    Tolga Coşkun, C. Ahhan Şener, Ozan Gözel, Seda Fettahoğlu,

Pelin Budak

Süre:                             1 saat 20dk.

19.05.2010

15:00

19:30

Yazar:                            George İbrahim

Çeviren:                         Ezgi Sümer Yolcu

Oyunun adı:                  İşgal Altındaki Masallar

Yöneten:                       Can Ertuğrul

Sahne ve Kostüm Tasarım: Sebahat Çolakoğlu

Işık Tasarım:                 Murat Selçuk

Efekt Tasarım:              Metin Taşkıran

Oyuncular:                    Tolga Coşkun, C. Ahhan Şener, Ozan Gözel, Seda Fettahoğlu,

Pelin Budak

Süre:                              1 saat 20dk.

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesinde Oynayacak Oyunlar

10.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı: Tiyakomedram

Oyunun adı: Bir Yılbaşı Komedyası

Yazar:          İlker Torlak

Yönetmen:   Ali Burak Palabıyık

Oyuncular:   Halil Canbolat, Emin Çıtak, Cansu İnceay, Aygül Belge, Birdal Güntemur,

Faruk Gülgeç, Necmiye Koyurtgan, Selin Dugan, Rengin Özbahar,

Ufuk Duymaz, Alev Kepenek, Şafak Ece, Nursel Karaarslan

Süre:            1 saat 15dk

11.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:   Galatasaray Ünv. Tiyatro Topluluğu

Yazar:             Antonıo Skarmeta

Çevirmen:      Aziz Çalışlar

Oyunun adı:   Ateşli Sabır

Yönetmen:    Yiğit Tuna

Oyuncular:     Doğu Kaan Eraslan, Emre Yıldızlar, Cemre Yücekök, Cemre Ünaldı

Süre:               1saat 20dk

12.05.2010

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Yazar:                             John Gogber

Çeviren:                          Filiz Ofluoğlu

Oyunun adı:                   Pariste Bahar

Yöneten:                        Tolga Yeter

Dekor Tasarım:             Tomris Kuzu

Kostüm Tasarım:           Nihal Kaplangı

Efekt Tasarım:               Yusuf Tuncer

Oyuncular:                     Cengiz Tangör, Aslı Aybars

Yardımcı yönetmen:     Eraslan Sağlam

Yönetmen Yardımcısı: Gün Koper

Süre:                               1saat 45dk.

13.05.2010

15:00

19:30

Genç Tiyatro Oyunu

Yazar:                             John Gogber

Çeviren:                          Filiz Ofluoğlu

Oyunun adı:                   Pariste Bahar

Yöneten:                        Tolga Yeter

Dekor Tasarım:             Tomris Kuzu

Kostüm Tasarım:           Nihal Kaplangı

Efekt Tasarım:               Yusuf Tuncer

Oyuncular:                     Cengiz Tangör, Aslı Aybars

Yardımcı yönetmen:     Eraslan Sağlam

Yönetmen Yardımcısı: Gün Koper

Süre:                               1saat 45dk.

14.05.2010

19:30

PARTS: “Yeniler” Program 1

Light as a feather, green as an apple / Veli Lehtovaara, Maria Silva

Trio Lio Lej / Mikko Hyvönen, Aron Blom, Guo Rui

Little perceptions /  Noé Soulier, Daniel Linehan, Thibault Lac

15.05.2010

15:00

19:30

PARTS: “Yeniler” Program 2

Paper planes / Veli Lehtovaara, Aron Blom, Mikko Hyvönen, Maria Silva

Not about everything / Daniel Linehan

16.05.2010

15:00

PARTS: “Yeniler” Program 3

I have to get ready to get ready / Peter Savel, Anaïs Van Eycken, Stanislav Dobak

Copying / Nicholas Aphane, Steven Michel

Montage for three / Daniël Linehan, Salka Ardal Rosengren

19:30 PARTS: “Yeniler” Program 4

It’s not what but how… / Jonathan Pranlas, Petra Van Gompel

The time-lapse opera / Cecilia Lisa Eliceche, Elisa Yvelin

Being together without any voice / Daniel Linehan, Anna Whaley, Anne Pajunen, Noé Soulier

17.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:    Theater Buha Belgrade( Sırbistan )

Yazar:              Tatjana İliç(sineklerin tanrısı romanından esinlenerek oyunlaştıran )

Oyunun adı:    Sineklerin tanrısı

Yöneten:          Djurdja Tesic

Dekor ve Kostüm : İgor Vasiljev

Müzik :              Vladimir Pejkovic

Oyuncular:      Andrija Mlodenoic,   Dimitrije Skoric ,   David İgrovic ,

Predrag Vasic, Nenad Nenadovıc ve İvan Jevtovid

Yönetmen Yardımcısı:  Mila Manojiovic

Süre:  50 dk

18.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:         Theater B

Yazar                    Georges Feydeau

Çeviren:              Gülen Ipek Abali

Oyunun adı:         Feu La Mere De Madam, Basiniz Sagolsun

Yöneten:              Poyraz Türkay

Dekor Tasarım:   Carito Maldonado, Juliane Brösemann & Isabel Albertos Johnston

Kostüm Tasarım  Carito Maldonado, Juliane Brösemann & Isabel Albertos Johnston

Sahne Tasarımı : Carito Maldonado, Juliane Brösemann & Isabel Albertos Johnston

Işık Tasarımı :    Poyraz Türkay

Efekt Tasarım:    Bilen Emek Abali

Oyuncular:          Vera Molitor (oyuncu), Oscar Gonzalvez (oyuncu), Jade Ara (oyuncu) ,

Süre:

19.05.2010

15:00

19:30

Grubun adı:          Tiyatro SPOUTNIK

Yazar                      Nicolai Gogol

*Nicolai Gogol’ün Bir Delinin Hatıra Defteri oynundan esinlenerek oyunlaştırlmıştır.

Oyunun adı:         Yas

Konseption ve sahneleme: Fehmi Karaarslan

Video:                  Barbara Schmidt

Oyuncular:         Maryanna Franceschini, Fehmi Karaarslan, Elif Dundar.

Süre: