6.Uluslararası “Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Tiyatro Festivali

6.Uluslararası “Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Tiyatro Festivali
24-29 Nisan

Bu yıl altıncısı düzenlenecek festival, Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”na tiyatro sanatı ile katkıda bulunmak amacıyla Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlemektedir. Festivalde, kukla, gölge oyunu, kara tiyatro, dans tiyatrosu, opera, bale ve sokak tiyatrosu gibi farklı tekniklerin kullanıldığı çocuk oyunları, atölye çalışmaları, seminer ve söyleşi gibi etkinlikler yer almaktadır.

Festival, 24 Nisan Cumartesi günü saat 11:00’de Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin’in öncülüğünde, katılımcı grupların ve binlerce çocuğun, Anıtkabir’i ziyareti ile başlayacak. Saat 12:30’da Kuğulu Park’ta düzenlenecek şenlik yürüyüşü ve saat 16:00’da Akün Sahnesi’nde Pionner Art Akrobasi Topluluğu’nun gösterisi ile de festival açılışı 5 gerçekleşecek.

Festival Programında Yer Alan Oyunların Programı:

Rusya Pionner Art Akrobasi Topluluğu “Akrobasi Gösterisi” (5 Yaş ve Üzeri) 24 Nisan Cumartesi Günü Saat 16:00’da Akün Sahnesi, 25 Nisan Pazartesi Günü Saat 11:00 Batıkent Vedat Dalokay Parkı

Rusya Comic Trust “Naftalin” (3 Yaş ve Üzeri) 26 Nisan Pazartesi Şinasi Sahnesi, 27 Nisan Salı Akün Sahnesi Saat 11:00 ve 14:00

İsviçre Baccala Oyuncuları “Hişt Hişt” (4 Yaş ve Üzeri) 25 Ve 26 Nisan Saat 11:00 Oyun ve Saat 14:00 Oyun ve Oyun Sonrası Atölye Çalışması Akün Sahnesi

İtalya Koreja Atölye Tiyatrosu “Plastik Bahçeler” (4-16 Yaş) 28 Nisan Çarşamba Saat 11:00 ve 14:00, 29 Nisan Perşembe Saat 11:00 Akün Sahnesi

İsrail Matine Topluluğu-Hazira “Matine” (12 Yaş ve Üzeri) 28 Nisan Çarşamba Saat 11:00 ve 14:00 Şinasi Sahnesi

Fransa De L’ombrelle Tiyatrosu “Karanlıktaki Fil” (7 Yaş ve Üzeri) 25 Ve 26 Nisan Saat 11:00 Oyun ve Saat 14:00 Oyun ve Oyun Sonrası Atölye Çalışması Küçük Tiyatro

İspanya Dos Lunas Tiyatrosu “Prensesin Ejderha İle Yolculuğu” (3-9 Yaş) 27 Nisan Salı Saat 11:00 ve 14:00 Altındağ Tiyatrosu, 28 ve 29 Nisan Saat 11:00 Batıkent Vedat Dalokay Parkı

Tataristan Kachalov Tiyatrosu “Buratino’nun Maceraları” (7-12 Yaş) 25 ve 26 Nisan Saat 11:00 ve 14:00 Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi

İngiltere Lee Alex “Sihirli Düşler İllüzyon Gösterisi” (5 Yaş ve Üzeri) 27 ve 28 Nisan Saat 11:00 ve 14:00 Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi

Kosova Uğur Böceği Çocuk Tiyatrosu “Metrük” (8 Yaş ve Üzeri) 27 Ve 28 Nisan Saat 11:00 Ve 14:00 Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Sivas Devlet Tiyatrosu “Kelebeğin Günlüğü” (7 Yaş ve Üzeri) 27 Nisan Salı Saat 11:00 ve 14:00 Şinasi Sahnesi, 28 Nisan Çarşamba Saat 11:00 ve 14:00 Altındağ Tiyatrosu

Ankara Devlet Tiyatrosu “Büyümek İstiyorum” (7-14 Yaş) 25 Nisan Pazar Saat 11:00 ve 14:00 İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, 29 Nisan Perşembe Saat 11:00 ve 14:00 Şinasi Sahnesi

Ankara Devlet Tiyatrosu “Pinokyo” (6-15 Yaş) 25 Nisan Pazar Saat 11:00 ve 14:00 Altındağ Tiyatrosu, 29 Nisan Perşembe Saat 11:00 ve 14:00 Küçük Tiyatro

Ankara Devlet Tiyatrosu “Narnia Günlükleri” (7-17 Yaş) 29 Nisan Perşembe Saat 15:00 Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi

Van Devlet Tiyatrosu “Küçük Korsan” (6 Yaş ve Üzeri) 26 Nisan Pazartesi Saat 11:00 ve 14:00 Altındağ Tiyatrosu, 27 Nisan Salı Saat 11:00 ve 14:00 Küçük Tiyatro

Konya Devlet Tiyatrosu “Orkestra” (3 Yaş ve Üzeri) 28 Nisan Çarşamba Saat 11:00 ve 14:00 Küçük Tiyatro, 29 Nisan Perşembe Saat 11:00 ve 14:00 Altındağ Tiyatrosu

İzmir Devlet Tiyatrosu “Sakarca” (6 Yaş ve Üzeri) 26 ve 27 Nisan Saat 11:00 ve 14:00 İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi

Trabzon Devlet Tiyatrosu “Koca Ayak” (8 Yaş ve Üzeri) 28 Ve 29 Nisan Saat 11:00 Ve 14:00 İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi

İstanbul Zorlu Çocuk Ve Gençlik Tiyatrosu “Oz Büyücüsü” (5 -11 Yaş) 25 Nisan Pazar Saat 11:00 Ve 14:00 Şinasi Sahnesi

İzmir Torbalı Kazım Paşa İlköğretim Okulu “Kurbağa Prens” 25 Nisan Pazar Saat 11:00, Oyun Sonrası Can Özay Kukla Gösterisi (6 Yaş ve Üzeri) Saat 11:40 Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Burhaniye Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu “Doğ Güneşim Doğ” 26 Nisan Pazartesi Saat 11:00, Oyun Sonrası Can Özay Kukla Gösterisi (6 Yaş ve Üzeri) Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Van İskele Yatılı İlköğretim Bölge Okulu “Ocak” (8 Yaş ve Üzeri) 29 Nisan Perşembe Saat 11:00 ve 14:00 Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Forum, Seminer ve Atölye Çalışmaları:

Forum 29 Nisan Perşembe Saat 17:00 – 18:30 Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi

İran Homa Jeddikar, İran Çocuk Tiyatrosu, Seminer 26 Nisan Pazartesi Saat 15.30 Stüdyo Sahne

Almanya Ingeborg Von Zadow Okuma Tiyatrosu & Yazarlık Atölyesi “Pompeenia” 25 Nisan Pazar Saat 10:30 Stüdyo Sahne

Almanya Ingeborg Von Zadow Okuma Tiyatrosu & Yazarlık Atölyesi “Katt ve Fredda’yı Ziyaret” 26 Nisan Pazartesi Saat 10:30 Stüdyo Sahne

İsviçre Baccala Oyuncuları Clown Oyunculuğu Atölye Çalışması (4 Yaş ve Üzeri) 29 Nisan Perşembe Saat 12:30 Akün Sahnesi

Hakan Yavaş Clown Oyunculuğu Atölye Çalışması 25, 26, 27, 28 ve 29 Nisan Saat 15:00 -18:00 Orhan Asena Sahnesi

Münir Canar Ortaoyunu Atölye Çalışması 27, 28 ve 29 Nisan Saat 14:00 – 18:00 Stüdyo Sahne