Devlet Tiyatroları Bu Yaz Kapalı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Devlet Tiyatroları, kuruluşunun 60. yılında “60 sahne” hedefine adım adım yaklaşırken Maliye Bakanlığı’ndan “aynı para ile idare et” cevabını alınca, bu yıl yaz sezonu yapılamadı.

Devlet Tiyatroları, kuruluşunun 60’ıncı yılında, sahne sayısını 60’a çıkarmayı hedefleyince, maddi yetersizlikten dolayı bu yaz, sahnelerden uzak kaldı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Baykal Saran Ödül töreni için bir araya geldiği gazetecilere yaptığı açıklamada, DevletTiyatroları’nın bu yıl yaz sezonu yapmayacağını bildirdi. Geçtiğimiz iki yıl içinde 6 yeni şehirde Devlet Tiyatrosu kurmak üzere, 17 tane de sahne açtıklarını hatırlatan Bilgin, “Bu bizi yaz sezonundan çok daha fazla etkinlik yapmaya zorladı. Onun için bu yıl yaz sezonunu yapamadık. Onun yerine dediğim gibi 6 ilde, 3 tane daha yapılmak üzere olan sahneler var, onları yapıyoruz” dedi. İşin içine “maddi konuların” da girdiğine dikkat çeken Bilgin, “Her açtığımız tiyatro çok ciddi bir maddi külfet doğuruyor, oysa Maliye Bakanlığı bize ‘aynı para ile devam et’ diyor. Yine de vazgeçmiyoruz, 60 sahne hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.