Konak Belediye Personeli Tiyatroda İdi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

konak_belediye_personeli_tiyatroda_idi_h84016Bu yıl imzalanan toplu iş sözleşmesi ile sadece maaşları değil sosyal ve kültürel hakları da iyileştirilen Konak Belediyesi çalışanları Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun Marko Paşa oyununu aileleriyle birlikte ücretsiz izledi.
Konak Belediyesi’nin MERBEL Şirketi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında kurulan ‘Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Komisyonu’ ilk etkinliğini Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun ‘Marko Paşa’ oyunu ile yaptı. Türk tiyatrosunun büyük ustalarından Nejat Uygur’un uzun yıllar başarıyla oynadığı ve 25 yıl sonra yeni yorumuyla izleyiciyle buluşan oyunun izleyici koltuklarını Konak Belediyesi bünyesinde hizmet veren MERBEL çalışanları doldurdu. İşçilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılımının önünü açmak adına toplu sözleşmeye dahil edilen ‘çalışanlara ücretsiz tiyatro ve sinema bileti temin etme’ maddesi kapsamında MERBEL personeli ve aileleri Marko Paşa oyununu ücretsiz izleme fırsatı buldu.

Seyirci ayakta alkışladı

Fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Marko Paşa’ oyununu izlemeye gelenler arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediye meclis üyeleri ile DİSK bölge temsilcileri de yer aldı. Salonu dolduran kalabalık 25 yıl sonra yeni yorumuyla sahnelenen oyunu keyifle izledi. Seyircilere kahkaha dolu bir gece yaşatan usta oyuncular başarılı performanslarıyla tam not aldı. Tiyatroseverlere eğlenceli saatler yaşatan Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu oyuncuları oyun sonunda Konak Belediyesi çalışanları tarafından ayakta alkışlandı. Seyircinin yoğun sevgisine teşekkür eden Behzat Uygur, böyle güzel bir buluşmaya olanak sağladığı için Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür etti. İzmir’in kendileri için ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Uygur, kente her gelişlerinde huzur ve mutluluk bulduklarını belirterek, babaları Nejat Uygur’un, “Büyüklerimin ellerlinden, küçüklerimin gözlerinden, ortancaların alınlarından öperim” sözleriyle seyirciyi selamladı.

Üç kuşak Uygurlar bir arada

Franz von Schönthan ve Gustav Kadelburg tarafından yazılan oyun Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından geleneksel Türk tiyatrosuna uyarlanarak uzun yıllar sahnelenmişti. 25 yıl aradan sonra Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından yeniden yorumlanarak izleyiciyle buluşan ‘Marko Paşa’ müzikalinde; Süheyl ve Behzat Uygur’un yan sıra Şahnaz Çakıralp, Uğur Babürhan, Kahraman Sivri, Leyla Yüngül, Ömer Yılmaz, Burcu Afşin ile 15 yıl aradan sonra tekrar oğullarıyla birlikte aynı sahneyi paylaşan anne Nejla Uygur rol alıyor. Uğur Babürhan yönetmenliğindeki oyunun kostüm tasarımını Sadık Kızılağaç, bestelerini ise Afife Jale ödülüne sahip Serpil Günseli’nin yaptığı müzikalin dijital görsel tasarımları ise Behzat Uygur’un kendi adını taşıyan oğlu Behzat Uygur’a ait.

Haberexpress

Paylaş.

Yanıtla