Cesaretin Kanatlara İhtiyacı Yoktur Eğitim Atölyesi

UntitledbitMimesis Haber/Bitiyatro ve İstanbul Kalkınma Ajansı, “Farklı” bireylerle “Farklılığın Zenginliğine” yeni bir kapı açıyor.

Oyuncu ve Bitiyatro kurucusu Laçin Ceylan ve NLP Koçu Esin Aksoy önderliğinde, oyuncu Demet Özdemir’in katılımıyla, engelli bireylere yönelik Cesaretin Kanatlara İhtiyacı Yoktur Eğitim Atölyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde başlıyor.

‘Her farklılık, bir değere ve zenginliğe sahiptir’

Tiyatronun eğitim araçlarını kullanarak, farklılıklarımızı yüksek bir verim ve başarıya ulaştırmak amacıyla yola çıkan ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Herkese Bitiyatro” projesi kapsamında düzenlenen Cesaretin Kanatlara İhtiyacı Yoktur Eğitim Atölyesi’nin ilk ayağı, Kadıköy Belediyesi’nin ve Kadıköy Belediyesi Engelli Merkezi’nin katkılarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

İlki 21 Mart 2016, Pazartesi günü saat 13:00 – 16:00 arasında CKM Küçük Salon’da gerçekleşecek olan eğitimlerde, sanat eğitiminin özü olan doğru nefes almak, ses kullanımı, kendini etkin ifade edebilmek, bedendili gibi bilgilerin birey üzerindeki iyileştirici etkisi temel alınacak. Hafif ve orta düzey zihinsel engelliler ve Down Sendromlu bireyler üzerine yoğunlaşılacak olan eğitim atölyesine katılım ücretsizdir.

Yorum


işlemi tamamlayınız: