İstanbul’un Yeni Kültür Bakanı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

[Nurhan Uslu]İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’un Kültür Bakanı’nı atadı. İstanbul’un yeni Kültür Daire Başkanı Taner Çetin oldu. Daha önce Silivri ve Avcılar’da kültür müdürlüğü görevlerinde bulunan Çetin, son olarak Beylikdüzü Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yürütüyordu. Halkoyunları hocası ve halk danslarında çağdaş düzenlemeleriyle tanınan bir koreograf olan Çetin, ulusal ve uluslararası birçok festivale katıldı ve organize etti.

Evli ve bir kız çocuğu babası olan Taner Çetin, İstanbul Silivri nüfusuna kayıtlı bulunuyor.

Başlı başına bir ülke niteliğindeki İstanbul’da, Kültür Daire Başkanı şehrin, “Kültür Bakanı” statüsünde yer alıyor. Taner Çetin’in göreve başlar başlamaz, İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği’ne Turgay Yıldız’ı atayacağı belirtiliyor.

İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği’ne Turgay Yıldız

Ankara doğumlu olan tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız, yazar, yönetmen ve eğitmen kimliğiyle yıllardır tiyatro sanatına hizmet ediyor. Uzun yıllar televizyon kanallarında haber programları yapan sanatçı,    105 yıllık kurum olan Darülbedayi (Güzellikler Evi)  – İstanbul Şehir Tiyatroları’nın başına geçmeye hazırlanıyor.

TİYATRO

Paylaş.

Yanıtla