10. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri Koç Üniversitesi’nde

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından bu yıl 10.su düzenlenen Sevgi Gönül Tiyatro Günleri, 12 Nisan 2011 tarihinde başlıyor. 12 ayrı oyunun sahneleneceği bu kahkaha ve eğlence buluşmasında, söyleşi ve atölye çalışmaları da gerçekleşecek.

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen 10. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri, 12 – 25 Nisan 2011 tarihleri arasında, Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde gerçekleşecek. Koç Oyuncuları’nın sahneleyeceği “Kaos Teorileri” adlı oyunun yanı sıra, farklı üniversiteler de oyunlarıyla festivalde sahne alacak. Festival kapsamında, tiyatro sezonunda bu yıl oldukça ilgi gören ve Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu tarafından sergilenen “İyi Günde Kötü Günde” adlı oyun ile Tiyatro Şenay tarafından sergilenen “Aşk Kokusu” adlı oyun da seyircilerle buluşacak. Ayrıca, 23 Nisan Cumartesi günü, İstasyon Oyuncuları’nın başlattığı Robin Hood Projesi kapsamında bir çocuk oyunu da küçük izleyicilerle buluşacak.

Tüm tiyatro severlere açık olan Koç Üniversitesi 10. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde izleyiciler, oyunların yanı sıra, söyleşi ve çeşitli atölye çalışmalarıyla interaktif bir ortamda tiyatro ruhunu yaşama fırsatı bulacaklar.

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün bu yılki festival etkinliğine Aygaz, Gürsel Tur, Doğan Burda Dergi, Radyo Eksen, Pepsi, OnurAir, herkesetiyatro.com, Lokma, Metin Durur Saç Tasarım, Sarıyer Belediyesi ve Vatra Design destek veriyor. Üniversite öğrencilerine ve dışarıdan katılımcılara açık olan 10. Tiyatro Günleri’nde profesyonel oyunlar dışında tüm gösterimler ücretsizdir. Oyun günleri Darüşşafaka Metro İstasyonu ve Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi önünden kampüsümüze ücretsiz servisler kalkacak ve oyun bitiminde yine aynı yerlere bırakacaktır.

Festival Programı:

12 Nisan Salı    – Koç Oyuncuları “Kaos Teorileri”

13 Nisan Çarş.     – Bilkent Drama Atölyesi “Kocasını Pişiren Kadın”

14 Nisan Perş.    – 9 Eylül Hukuk Tiyatro Topluluğu “Baba”

15 Nisan Cuma      – Su Oyuncuları “Hasır Şapka”

18 Nisan Pzt.    – Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu “İyi Günde Kötü Günde”

19 Nisan Salı     – Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

“Erdem Bey ve Kundakçılar”

20 Nisan Çarş.     – İstasyon Oyuncuları “Müfettiş”

21 Nisan Perş.    – Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

“Aziz Nesin Kısaları” ve “Jacques ile Efendisi”

22 Nisan Cuma     – Koç Üniversitesi Çocukları – “Sheakespear’in Dünyasından”

23 Nisan Cmt     – İstasyon Oyuncuları Robin Hood Projesi

“Efe’nin Dileği” (Çocuk Oyunu)

25 Nisan Pzt.     – Tiyatro Şenay “Aşk Kokusu”

Tiyatro Kulübü Hakkında

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü, 1999 yılında kuruldu. Bugüne kadar birçok başarılı oyun ve organizasyona imza atan kulüp, Dario FO’dan Anton Çehov’a, Eugene Ionesco’dan William Shakespeare’e birçok yazarın oyunlarını başarıyla sergiledi. Kulüp, 2002 yılından bu yana her bahar döneminde üniversitelerarası Sevgi Gönül Tiyatro Günlerini düzenliyor.

Bilgi için:

Gülsen Geçim

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Tiyatro Günleri Sorumlusu

Tel: +90-542-845-3384

tiyatrogunleri@ku.edu.tr

http://www.tiyatrogunleri.com/

Paylaş.

Yanıtla