“Kıvılcım” Haliç Kongre Merkezi’nde

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun 2012 deki dev projesi Kıvılcım’ın 27 Ocak 2012’de Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Gösteri, 28- 29 Ocak tarihlerinde de izlenebilecek.

Çocuklar kadar gençlerin ve yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği belirtilen ‘Kıvılcım’ , Anadolu Ateşi’nin yeni gösterisi olarak sahnede ve gösteri öncesi fuaye alanında keyifli saatler yaşatacak. Öncelikli olarak çocuklara yönelik eğlenceli oyunların ve etkinliklerin gerçekleştirileceği fuaye alanında, yetişkinler için de fotoğraf standları ile çeşitli ürün köşeleri yer alacak. “Kıvılcım” Karnaval Alanı’nda etkinlikler gösteriden iki saat önce başlayacak.

Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan Kıvılcım, 4- 12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. Bu muhteşem dans gösterisi için çocuklar, 2 bin çocuk arasından sınavla seçildiler. Projenin çalışmaları 2 yıl sürdü ve çocuklar haftada 5 gün, günde 6 saat prova yaptı.

Etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşınacak

”Kıvılcım” gösterisinde çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş 90 dakikalık performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkacaklar. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografi, etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşınacak. Anadolu Ateşi ve Troya gösterileri gibi yurt içi ve yurt dışında pek çok turneye katılarak kültürümüzü dünyaya tanıtacak.

Çocukların küçük yaşlarda sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak olan gösteri, her yaştan izleyici için, Anadolu Ateşi ve Troya gibi defalarca izlenen, her seferinde yeniden keşfedilen bir sanat ritüeline dönüşecek.

Okuyucu Yorumları

““Kıvılcım” Haliç Kongre Merkezi’nde” yazısına2 birden fazla yorum var.

  1. semra dedi ki:

    bu kıvılcımlar bi harika bir şarkısın sen de süperdiler okadar büyülüyolarki

  2. buse dedi ki:

    yinede harika olmaların da hak yok sana katılıyorum semra cm ama onlarda olan başkasında yok…

Yorum


işlemi tamamlayınız: