Bertolt Brecht Seyirciye Doymuyor!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Ben Bertolt Brecht” 23, 29 ve 30 Mart tarihlerinde, Muammer Karaca Tiyatrosu’nda tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Genco Erkal; Bertolt Brecht’in şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı, Tülay Günal’la birlikte rol aldığı yeni oyunu “Ben Bertolt Brecht” adlı müzikli kabare Erkal’ın bitmeyen enerjisiyle 23, 29 ve 30 Mart tarihlerinde, Muammer Karaca Tiyatrosu’nda tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Bertolt Brecht’in şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı yeni oyunu “Ben Bertolt Brecht” adlı müzikli kabare için “Brecht’in dönüşü olsun” diyen Genco Erkal; insanın gözünü açan, ufkunu genişleten, sorduğu sorularla kışkırtan, uyaran, baştan çıkaran yazarı yeniden sahneye davet ederek “Şimdi Brecht zamanı!” diyor.

Piyanist Yiğit Özatalayın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan’ın müzikleri imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda seyirciyi eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel’in üstlendiği oyunda ki  Brecht’e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken,  şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdar çevirdi. Yönetmenliği tiyatro duayeni Genco Erkal’a ait oyunun müzik yönetmeni ise, aynı zamanda müzikleri düzenleyen Emin Fındıkoğlu.

Genco Erkal ve Tülay Günal’ın birlikte rol aldığı “Ben Bertolt Brecht” adlı müzikli kabare;23, 29 ve 30 Mart 2012, tarihlerinde Muammer Karaca Tiyatrosu’nda izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.

Milliyet

Paylaş.

Yanıtla