Ege Üniversitesi’nde 16. Tiyatro Günleri

Mimesis Haber / İzmir’in önemli tiyatro etkinlikleri arasında yer alan Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (EÜTT) Tiyatro Günleri 9 Mayıs Çarşamba günü başlıyor. Bu sene 16. kez düzenlenen etkinlik her sene olduğu gibi Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi’nde ücretsiz olarak gerçekleşecek.

16 yıldır birçok üniversite topluluğunun sahne aldığı, atölyeler düzenlediği ve deneyimini paylaştığı EÜTT Tiyatro Günleri, yaklaşık 10 gün süren yoğun programı ve kalabalık seyircisiyle dikkat çekiyor. EÜTT’nin de belirttiği üzere tiyatro günlerinin amacı, amatör tiyatro toplulukların biraraya gelerek deneyimlerini paylaşması ve tiyatro izleyicisinin donanımını geliştirmesi amacıyla Türkiye’deki tiyatro geleneğinin gelişimine de önemli katkılarda bulunuyor.

Etkinlik, ücretsiz olmakla birlikte yoğun katılım nedeniyle biletli olarak gerçekleşiyor. Bu nedenle oyunlardan önce Kültür Sanat Evi’ne biraz erken giderek biletinizi alıp, oyunun başlamasını beklerken çimenlerde güneşli İzmir gününün keyfini çıkarmayı ihmal etmeyin!

Program

9 MAYIS – ÇARŞAMBA
20:00 Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – “Bir Çeşit Masal” Nazım Hikmet’in Ferhad ile Şirin oyunundan uyarlama

10 MAYIS – PERŞEMBE
15:00 Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kulübü – “Yaşlı Hanımın Ziyareti” Friendich Dürrenmatt
20:00 Dicle Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – “At” Gyula Hay

11 MAYIS – CUMA
15:00 Yaşar Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – “Papaz Kaçtı” Philip King
20:00 Seyirhali Kumpanya – “Kuyruk” Israel Horovitz

12 MAYIS – CUMARTESİ
12:00 İnönü Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” Haldun Taner
16:00 Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Oyuncuları – “Küçük Burjuvalar” Maksim Gorki
20:00 Çapa Oyuncuları – “Kuşatma” Ilan Hatsor

13 MAYIS – PAZAR
12:00 İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu – “Güneş Avı” Peter Shaffer
16:00 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Pantomim Kulübü – “Bir Varmış Bir Yokmuş” Grup Metni
18:00 Alanya Sokak Tiyatrosu – “Karakol” Grup Metni (Sokak Oyunu)
20:00 Boş Sahne – “Labirentler” Ursula K. Le Guin

14 MAYIS – PAZARTESİ
15:00 Ege Eczacılık Tiyatro Topluluğu – “Deli” Grup Metni
20:00 Ankara Üniversitesi Fen ve Mühendislik Fakülteleri Tiyatro Topluluğu – “Üç Kuruşluk Opera” Bertolt Brecht
* Atölye – “Michael Chekhov Oyunculuk Tekniğine Giriş” Burcu Halacoğlu
* Ege Sanat Atölyesi – ”İçerdekiler” M. Cevdet Anday (Şenlik katılımcı gruplarına oynanacaktır)

15 MAYIS – SALI
15:00 İTÜ Sahnesi – “İki Efendinin Uşağı” Carlo Goldoni
20:00 İstanbul İktisat Sahnesi – “Ölüm Oyunları” Eugene Ionesco
* Atölye – “Michael Chekhov Oyunculuk Tekniğine Giriş” Burcu Halacoğlu

16 MAYIS – ÇARŞAMBA
15:00 Marmara Üniversitesi Tiyatro Kulübü – “Gergedanlar” Eugene Ionesco
20:00 İTÜ Timis Oyuncuları – “Mülksüzler” Ursula K. Le Guin

17 MAYIS – PERŞEMBE
12:00 Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – “Bir Çeşit Masal” Nazım Hikmet’in Ferhad ile Şirin oyunundan uyarlama
16:00 Zemin Kat Oyuncuları – “Size Öyle Geliyorsa Öyledir” Luigi Pirandello
20:00 Seyyar Sahne – “Pencere” Sevim Burak

18 MAYIS – CUMA
12:00 Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu – “Macbeth” William Shakespeare
15:00 Nazım Hikmet ve Tiyatrosu Üzerine Söyleşi – Zafer Menek, Sercan Cirit, Bekir Aşçı
20:00 İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi Sahnesi – “Kuraldışı ve Kural” Bertolt Brecht

19 MAYIS – CUMARTESİ
12:00 Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü Yaşayan Tiyatro – “Atuan Mezarları” Ursula K. Le Guin
16:00 Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü Tiyatro Poetika– “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” Dario Fo
20:00 Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü Özdüşüm Oyuncu Atölyesi – “Albay Kuş” Hristo Boytchev

20 MAYIS – PAZAR
12:00 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu – “Bir İnsan Başı Üzerine Üç Sesli Üzünç” Aziz Nesin
16:00 Uludağ Üniversitesi Oyuncuları – “Kadınlar Savaşı” Aristophanes
20:00 Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları – “Sezuan’ın İyi İnsanı” Bertolt Brecht

Yorum


işlemi tamamlayınız: