1. Uluslararası Ankara Kukla Festivali

Pinterest LinkedIn Tumblr +

unnamedMimesis Haber/ Kukla, Karagöz, Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği (Kuksader) ile Tiyatro Tempo tarafından birlikte organize edilen 1. Uluslararası Ankara Kukla Festivali’ne dair bilgileri aşağıdaki bültenden okuyabilirsiniz:

Basın Bülteni

ANKARA’DA KUKLA FESTİVALİ KUKLALAR VE KUKLACILAR ANKARA’DA BULUŞUYOR

Ankara yepyeni bir festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor: 1. Uluslararası Ankara Kukla Festivali. 14-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak festivalde hem çocuklara ve hem de yetişkinlere yönelik kukla oyunları olacak. ‘Kukla yalnızca çocuklar için değildir’ düşüncesini festivalde vurgulamayı amaçlayan KUKSADER (Kukla, Karagöz, Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği) düzenlediği bu ilk festivalin Karagöz Ustası Hayali Torun Çelebi anısına gerçekleştirildiğini ve ona adanacağını belirtti.

Yurt dışından Rusya, Bulgaristan, İspanya, Moldova ve İtalya’dan grupların da yer alacağı festivalde Ankara’dan Tiyatro TEMPO ve İstanbul’dan Tiyatro TEM toplulukları da hem çocuklar için hem de yetişkinler için oyunlar sergileyecek. Açık havada yapılacak gösterilerin yanı sıra Tiyatro Tempo’nun Maltepe’deki salonu ve okullarda da oyunlar sergilenecek ve olabildiğince çok izleyiciyle kukla ve kuklacılar buluşturulacak.

Çocukların hayal dünyasını geliştirmek, yetişkinlere farklı bakış açıları sunmak için Ankara’da bir ilki gerçekleştirecek olan Uluslararası Ankara Kukla Festivali, 7’den 77’ye tüm kukla severleri buluşturmayı hedefliyor.

BASIN SORUMLUSU:
Bahar Güzel
0 538 838 8656

Paylaş.

Yanıtla