38. Genç Günler “Dünya İçin Barış” Temasıyla Başlıyor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geleneksel olarak düzenlediği 38. Genç Günler, 8 Mayıs 2024 tarihinde 28. Bedia Muvahhid Ödül Töreni ile başlıyor.  

 

 

 

İstanbul’un en önemli gençlik ve sanat buluşması olan Genç Günler, söyleşiler, atölyeler ve katılımcı grupların oyunlarıyla, gençleri sanatla buluşturuyor.

21 KONSERVATUVAR, 43 ÜNİVERSİTE GRUBU, 13 LİSE KULÜBÜ KATILIYOR

Bu yıl 21 konservatuvar oyunu, 43 üniversite tiyatro kulübü oyunu, 13 lise tiyatro kulübü oyunu 38. Genç Günler’de seyirciyle buluşacak. Liselerin bu yıl yeniden dahil olduğu 38. Genç Günler, her yaştan genci sahnelerinde buluşturmaya devam ediyor.

  1. Liselerarası Tiyatro Buluşması; tüm Şehir Tiyatroları sahnelerinde Seda Fettahoğlu anısına düzenlenecektir.

Lise kulüplerinin katılımıyla düzenlenecek buluşma, 23-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

“DÜNYA İÇİN BARIŞ”

  1. Genç Günler, savaşların egemen olduğu, birinin bitip yenisinin başladığı bir dönemde barış isteyen gençler için “Dünya İçin Barış” mottosuyla düzenleniyor. Festival süresince sanatın ortak paydasında buluşan gençler, ortak bir duygu ve temenniyle, barış kavramına bir farkındalık geliştirecekler.

Festival için bir araya gelen gençler, barış için ortak temennilerini, çabalarını, umutlarını, iyi dileklerini dile getirecekler.

  1. BEDİA MUVAHHİD ÖDÜL TÖRENİ

İBB Şehir Tiyatroları ve 100. yılını kutlayan Türk Kadınlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nin 38. Genç Günler kapsamında ortaklaşa düzenlediği 28. Bedia Muvahhid Ödül Töreni 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Anısına “Bu Memleket Bizim”

 Basın Bülteni için tıklayınız.38. Genç Günler Başlıyor Bülteni (1) 

Paylaş.

Yanıtla