Karma Dans Fotoğrafları Sergisi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Dans Kamera İstanbul festivalinde Türkiye’den dans fotoğrafçılarının katılımıyla bir karma sergi açılması planlanmaktadır. Sergi, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) 23-30 Kasım 2010 tarihleri arasında açık kalacaktır.

Karma sergi, son yıllarda Türkiye’de dansın her türünü belgelemeyi, gelişmekte olan dans fotoğrafçılığının geldiği düzeyi ortaya koymayı, yeni dans fotoğrafçılarının ortaya çıkmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Fotoğraflarda konu, renk vb. sınırlaması yoktur. Katılımcılar sahne, prova, kulis, stüdyo ve dış mekânda çekilmiş kurgusal ve belgesel nitelikte fotoğraflarla katılabilirler. Her katılımcı en fazla 5 adet fotoğraf ile seçkiye
başvurabilir.

� Değerlendirme aşaması için fotoğrafların kırpma işlemi yapılmamış olarak en az 3.5 MB dosya boyutununda ve jpeg formatında gönderilmesi gerekmektedir.
� Sergide yer alacak fotoğraflar standart boyut 50×70 cm olacaktır. Bu boyuta fotoğraf kenarlarındaki 5’er cm siyah paspartu payı ve 2 mm beyaz çerçeve cizgisi dahil olacaktır. Fotoğraflar 5 cmlik fotoblok üzerine yapıştırılacaktır. Standart fotoğraf boyutu dışında kadraja sahip fotoğraflar (örneğin panaromik) uzun kenarı en fazla 70 cm olarak basılacaktır.
� Fotoğrafların baskısı festival organizasyonun özel indirim anlaşması sağladığı bir labaratuvar tarafından toplu olarak yapılacaktır. Baskı ve fotoblok ücreti fotoğraf başına 25 TL’dir. Bu ücret katılımcılar tarafından ödenecektir. Fotoğraflar festivalin öngördüğü sergilemeler sonrası sahiplerine geri iade edilecektir.

� Jüri gönderilen fotoğraflar arasından katılımcı sayısına bağlı olarak geniş bir yelpazede katılımın olmasına özen göstermekle birlikte çalışmaların hem dans hem de fotoğraf tekniği açısından yeterlilikleri, özgünlükleri de göz önünde
bulundurularak bir seçim yapacaktır.

Sergide en fazla 30 fotoğrafın yer alması öngörülmektedir. Her katılımcıdan en fazla 3 adet fotoğraf seçilecektir. Seçici Kurul gönderilen fotoğraflar arasından katılımcı sayısına bağlı olarak geniş bir yelpazede katılımın olmasına özen göstermekle birlikte çalışmaların hem dans hem de fotoğraf tekniği açısından yeterlilikleri, özgünlükleri de göz önünde bulundurularak bir seçim yapacaktır.

Seçici Kurul Fotoğraf sanatçısı Yard. Doç. Dr. Osman Ürper, Fotoğraf sanatçısı Yaşar Saraçoğlu, Prodüktör ve yönetmen Muzaffer Evci, ve Balerin Ayfer Zeren’den oluşmaktadır.

Dansa gönül verenleri, dansı fotoğraflamayı sevenleri, profesyonelce ya da amatör ruhla çabalayanları sergiye katılımını bekliyoruz.

Fotoğrafların son basvuru tarihi: 2 Kasım 2010 Saat 17:00
Sonuçların açıklanması: 7 Kasım 2010

Dans Kamera İstanbul Festival Komitesi
www.dancecamera-istanbul.org

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.