Semaver Kumpanya 15 yaşında

Semaver Kumpanya, 15’inci senesinde daha önceden sahnelediği “Semaver ve Kumpanya” oyununu yeniden sahnelemeye hazırlanıyor.

Semaver Kumpanya, 15’inci senesinde daha önceden Yavuz Pekman’ın uyarlaması ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisiyle sahnelediği “Semaver ve Kumpanya” oyununu yeniden sahnelemeye hazırlanıyor. “Sait Faik ne güzel söylemiş; “Tiyatro demek; kardeşlikdemektir, erdem demektir, sevgi demektir” diye… “Biz bunu bir kere daha tekrar ettik… Tekar ediyoruz… Tekrar edeceğiz…” diyerek hem Kumpanya’nın hem de bu oyunun misyonunu dile getiriyor Işıl Kasapoğlu. Sait Faik Abasıyanık’ın aynı adlı eserlerinden Yavuz Pekman tarafından uyarlayan oyunun başrollerinde; Ahmet Kaynak, Burcu Doğan, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin ve Selen Şenay yer alıyor.

HER ŞEYE RAĞMEN TİYATRO

Oyunun konusu ise şöyle: “1940’lı yılların ikinci yarısında, savaştan çıkan toplumumuzun yorgun ve yoksullukla döneminde geçmektedir. Tiyatro tarihimizde yaşanan zorlukları anlatan Semaver ve Kumpanya oyununda ‘Her şeye rağmen tiyatro’ diyen gezici bir kumpanyanın hayat dolu öyküsü anlatılmaktadır. Tarihin neresinde dururlarsa dursunlar, hayatta istedikleriyle uğraşan, istedikleri için savaşan insanlara dair küçük bir öykü.

Evrensel