21. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali Başladı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali’nde biri yurt dışından, 6 oyun sahnelenecek. Festival, 17 Temmuz’a kadar devam edecek.

Trabzon’da Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen 21. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali’nde biri yurt dışından, 6 oyun sahnelenecek.

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) ev sahipliğinde düzenlenen festivalin açılış töreni, Haluk Ongan Sahnesi’nin bahçesine kurulan açık hava sahnesinde gerçekleştirildi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, burada yaptığı konuşmada, “Seyircimiz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Ne festivalde ne de yaptığımız diğer etkinliklerde. Devlet Tiyatrosu, Trabzon’umuza çok yakışmıştır” dedi.

Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali’nin 21 yıldır başarıyla devam ettiğini vurgulayan Kurt, “Bu festival çok kıymetli bir festival. Bu salgın sürecinde bazı yabancı ülkelerimizi davet ettik ama tedbirler nedeniyle Devlet Tiyatrosu ağırlıklı programlar hazırladık. Ancak gelecek yıllarda yine tiyatro mevsiminde bu festivali daha güçlü şekilde yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

FESTİVAL 17 TEMMUZ’A KADAR SÜRECEK
Festivalin açılışı kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Bizim Yunus oyunu tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.

21. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali’nde Türkiye’den 5, yurt dışından ise bir olmak üzere toplam 6 oyun sahnelenecek.

Festival, 17 Temmuz’a kadar devam edecek. (AA)

Gazete Duvar

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.