Oyuncular Sendikası’ndan Nihal Yalçın’a Destek

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oyuncular Sendikası: “Nihal Yalçın’ın maruz kaldığı davranışlar ve haddini aşan söylemler kabul edilemez.”

Oyuncular Sendikası, sosyal medya hesabından, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali ödül töreninde Tamer Karadağlı’nın Nihal Yalçın’a yönelik tutumuna ilişkin açıklama yaptı.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Sendika üyesi Nihal Yalçın’ın yapmış olduğu konuşma esnasında, Tamer Karadağlı’nın sahne üzerindeki tutumunun gündem konusu olduğu bildirilen açıklamada, “ Ülkemizin en derin sorunlarından biri olan kadın haklarına dikkat çeken Nihal Yalçın’ın gerek sahnede gerek sonrasında maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyada yer alan haddini aşan söylemler kabul edilemez” denildi.

Oyuncular Sendikası’nın açıklamasında şu görüşler yer aldı:

“Kadınlar, yaşamın her alanında şiddetle, tacizle, baskıyla mücadele ediyor ve görüldüğü üzere hak arayışlarında dahi hala mobbinge ve baskıya maruz kalmaya devam ediyorlar. Üyemiz Nihal Yalçın’ın yaşadığı durum tam olarak budur. Sahnede yapmış olduğu konuşma bağlamından koparılarak, konu reel politik alanlara çekiliyor ve üyemiz yıpratılmaya çalışılıyor. Hepsi daha önceden aşina olduğumuz, birebir yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz süreçler ama bunu kabul etmeyeceğiz, hiçbir zaman normalleştirmeyeceğiz. Üyemiz Nihal Yalçın ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve kendisine her türlü desteği sunacağımızı kamuoyuna bildiririz.”

Birgün

Paylaş.

Yanıtla