Bağcılar’da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası’nın Temeli Atıldı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bağcılar’da şehir kütüphanesi ve tiyatro binasının temeli atıldı. İçinde engelli, çocuk ve gençler için ayrı bölümlerin bulunduğu kütüphane ve 422 kişi kapasiteli tiyatro projesinin yıl sonunda bitmesi ve hizmete açılması bekleniyor. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Yeni kütüphaneler ve tiyatro merkezleriyle kültürümüzü, gençlerimizin gelecekle ilgili gelişimlerini de geliştirmek en önemli hedefimizdir” dedi.

Bağcılar Belediyesi, ilçe sakinlerinin eğitim, sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çok önemli bir projeyi hayata geçirdi. Bu kapsamda Sancaktepe Mahallesi’nde yapılması planlanan Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası’nın temel atma töreni düzenlendi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri birlikte butona basarak Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası’nın temeline ilk harcı attı.

“GENÇLERİMİZİN GELECEKLE İLGİLİ GELİŞİMLERİNİ GELİŞTİRMEK EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ”

Açılış konuşmasını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Fethettiğimiz her yerde var olan kültürlere sahip çıkmış bir medeniyetin evlatlarıyız. Bu açıdan da kendi ülkemiz, ilimiz ve ilçemizde de yeni kütüphaneler ve tiyatro merkezleriyle kültürümüzü, gençlerimizin gelecekle ilgili gelişimlerini de geliştirmek en önemli hedefimizdir” dedi.

“LOKASYON OLARAK DA İYİ YERDE TASARLANMIŞ BİR PROJE”

Temel atma töreninde çok mutlu olduğunu ifade eden Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan ise “İlçemizde şehir kütüphanelerimiz ve tiyatro alanlarımız var ama bu proje, komple tek parça halinde her şeye ulaşılabilecek, lokasyon olarak da iyi yerde tasarlanmış bir proje. Bu projenin bitmesini heyecanla bekliyorum. Çünkü özellikle tiyatro sever birisi olarak burada tiyatro izlemek, gösterilere girmek ve benzer aktivitelerde bulunmak bizi de çok heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı.

190 BİN ADET KİTAP KAPASİTESİNE SAHİP KÜTÜPHANE

Bağcılar Meydanı’na yapılacak olan bina, 2 bodrum, zemin ve 4 normal kattan oluşuyor. İçerisinde 422 kişilik tiyatro salonu, 84 kişilik konferans salonu, gençlik kütüphanesi, genel kütüphane, sanat galerisi, multimedya bölümü, arşivler, toplantı salonları, atölyeler, etüt salonları, bireysel-toplu çalışma odaları, çocuk kütüphanesi, erişilebilir kütüphane ve sosyal alanlar bulunuyor. 190 bin adet kitap kapasitesine sahip kütüphane, önemli bir ihtiyacı karşılamış olacak. Projenin yıl sonunda bitmesi ve binanın hizmete açılması planlanıyor.

DHA

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.