Ustalara Saygı

Beşiktaş Belediyesi tarafından yedi sezondur düzenlenen ‘Ustalara Saygı’ toplantıları, 27 Şubat Pazartesi akşamı çok yönlü kültür-sanat adamı tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen için gerçekleştirilecek.

Akatlar Kültür Merkezi, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de başlayacak etkinlikte; sanat hayatımıza yazdığı, oynadığı ve sahneye koyduğu oyunlar, filmler kadar kaleme aldığı kitaplar ve yetiştirdiği öğrencilerle de katkıda bulunan Müjdat Gezen’i dostları ve öğrencileri anlatacak.

Faruk Şüyün tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantısı; oyunları, filmleri, dizileri ve kitaplarıyla yarım asrı aşkın süredir bizi düşündürüp güldüren Müjdat Gezen’in özveri, azim, cesaretle geçen hayatının çok yönlü üretkenliği konukların tanıklıklarıyla ortaya konacak. Etkinlik, Gezen’i çocukluğundan bu yana tanıyan ve onunla “Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur” adı altında kitaplaşan bir nehir söyleşi de yapan Halit Kıvanç’ın usta sunumuyla renklenecek.

Geceye aralarında; Ahmet Gülhan, Ahu Türkpençe, Ateşböceği Ercan, Dolunay Soysert, Göksel Kortay, İlker Ayrık, Kandemir Konduk, Perran Kutman, Sevinç Erbulak, Şevket Altuğ, Tınaz Titiz, Uğur Dündar, Umur Bugay, Yılmaz Özdil ve Zuhal Topal’ın bulunduğu sanatçı dostları, çalışma arkadaşları, kurduğu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden eğitmen arkadaşları ve öğrencileri konuk olacak.

Halka açık olarak gerçekleştirilen “Ustalara Saygı” toplantısında; Müjdat Gezen Sanat Merkezi dans grubu, Gezen’in sevdiği danslardan oluşan mini bir gösteriyi de seyircilere sunacak.

İnternet Havadis