Kürk Mantolu Madonna Tiyatroda!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türk Edebiyatının önemli temsilcilerinde Sabahattin Ali’nin eseri Kürk Mantolu Madonna tiyatroya uyarlandı. Sinema ve Tiyatro oyuncusu Tuba Ünsal tarafından tiyatroya uyarlanan Kürk Mantolu Madonna, uzun süredir en çok satanlar listesinde. Instagram ve Twitter’da en çok ilgi gören kitap olarak karşımıza çıkan Kürk Mantolu Madonna, şimdi de tiyatroseverlerin karşısında. İzleyicilerin yorumu ne olacak bilinmez ancak, kitap tekrar gündeme gelmiş oldu.

8 aylık çalışma

HT Magazin’den Mehmet Çalışkan’ın haberine göre, ‘İsimsiz Yıldız’ adlı oyunla yapımcılığa adım atan Tuba Ünsal, Sabahattin Ali’nin ünlü romanı ‘Kürk Mantolu Madonna’yı sahneye taşımaya hazırlanıyor. Sekiz aydır üzerinde çalıştığı oyunda prova aşamasına gelen ünlü oyuncu, ortak yapımcı Nisan Ceren Göknel ile gittikleri Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde oyunun yurtdışında da sahnelenmesi için girişimlerde bulundu.

“Gururla sahneye çıkacağız”

Yaptıkları görüşmeler olumlu geçen ikili, ocak ayında Avrupa turnesine çıkmak için hazırlıklara başladı. Ünsal’ın, “Gururla ve mutlulukla sahneye çıkacağız” dediği oyun, ekim ayından itibaren Zorlu PSM’de ve Anadolu yakasında tiyatroseverlerle buluşacak. Paris, Londra ve Berlin’i kapsayacak Avrupa turuna ise ocakta çıkılacak.

Azonceoldu

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.