Usta Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu Hayatını Kaybetti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu 90 yaşında İstanbul’daki evinde hayatını kaybetti. Yıldızoğlu’nun kızı Sibel Aybar, ölüm nedeninin yaşlılığa bağlı olduğunu belirtti.

Yeşilçam’ın emektar isimlerinden Kayhan Yıldızoğlu, 90 yaşında yaşamını yitirdi.

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu’nun vefatı sonrasında açıklama yapan kızı Sibel Aybar, “Ölüm nedeni yaşlılığa bağlı. Cenazemiz Pazartesi günü öğlen namazında Levent’ten kaldırılacak. Babamın isteği doğrultusunda annesinin yanına Feriköy’e defnedilecek” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, vefat eden oyuncu Kayhan Yıldızoğlu için yayınladığı mesajında, “Sinemamızın büyük bir ustasının daha aramızdan ayrılmasının üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Bakan Ersoy, sosyal medya hesabından yayınladığı başsağlığı mesajında, “Sinemamızın büyük bir ustasının daha aramızdan ayrılmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Sinemamızın duayeni, unutulmaz bir sanatçı Kayhan Yıldızoğlu. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan kıymetli sanatçımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi. (DHA)

Evrensel

Paylaş.

Yanıtla