21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu

sadri-alisik-103546ZETürkiye’de tiyatro ve sinema dallarında sadece oyuncu ödülleri veren ‘Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’ töreni yapıldı. Bu yıl 21.si düzenlenen tören, Beşiktaş Belediyesi, HDI Sigorta ve Anadolu Efes’in katkılarıyla Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ödül törenine sinema, tiyatro ve sinema sektöründen çok sayıda isim katıldı.

GECEDE VERİLEN ÖDÜLLER ŞÖYLE:

TİYATRO ÖDÜLLERİ

‘Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’, Rengin Uz, Cem Duygulu, Eser Rüzgar, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon, Refika Sezik, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş, Ali Rıza Demirel, İsmet Üstekin’den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

Tiyatro ödülleri dram dalında, ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülü, ‘Kim Var Orada’ isimli oyundaki performansıyla Cüneyt Yalaz’a verildi.

‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülüne ise ‘Medet’ isimli oyundaki performansıyla Melike Güner layık görüldü.

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülü ‘Kim Var Orada’ oyunundaki rolüyle İlker Yasin Keskin’e giderken, ‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise ‘Kabileler’ oyunundaki rolüyle Tuğçe Altuğ aldı.

‘Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal’ dalında ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ Kerem Kobanbay olurken, ‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ise Ayça Varlıer seçildi.

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülü Levent Öktem’e giderken, ‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise Selin Zafertepe aldı.

SİNEMA ÖDÜLLERİ

Komedi dalında ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülü ‘İftarlık Gazoz’ filmindeki rolüyle Cem Yılmaz oldu.

‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise ‘Guruldayan Kalpler” filmindeki rolüyle Algı Eke aldı.

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülüne ‘Ali Baba ve 7 Cüceler’ filmiyle Zafer Algöz layık görülürken,

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise ‘Hayalet Dayı’ filmiyle Esra Dermancıoğlu aldı.

Dram dalında da ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülünün sahibi ‘Sarmaşık’ filmindeki rolüyle Nadir Sarıbacak oldu.

‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülüne ise ‘Çekmeceler’ filmindeki rolüyle Ece Dizdar layık görüldü.

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülü, ‘Sarmaşık’ filmiyle Kadir Çermik’e verilirken, ‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülü ise ‘Çekmeceler’ filmiyle Tilbe Saran’ın oldu.

Ekin Koç, ‘Senden Bana Kalan’ filminki performansıyla ‘Ayhan Işık Özel Ödülü’nü alırken,’İftarlık Gazoz’ filmindeki performansıyla Berat Efe Parlak ve ‘Nefesim Kesilene Kadar’ filmindeki performansıyla Ece Yüksel ise ‘Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

‘Onur Ödülü”nü Türker İnanoğlu’nun aldığı gecede, ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’ne ise ‘Mustang’ filminin genç oyuncuları layık görüldü.

ÖZEL ÖDÜLLER

Ferhan Şensoy’un ‘Onur Ödülü’ aldığı gecede, ‘Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Özel Ödülü’ ise Necla Uygur’a verildi.

‘Anadolu Efes Özel Ödülü’ne 7Tiyatro D 22’, ‘Üstün Akmen Özel Ödülü’ne ise ‘Yiğit Kocabıyık’ layık görülürken, ‘Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü’ ise Alan Ciwan’ın oldu.

Hatice Aslan, İrem Sak, Pınar Çağlar Gençtürk’ün ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’nü aldığı gecede, ‘HDI Sigorta Özel Ödülü’ ise ‘Sarı Sandalye’ tiyatro grubu tarafından sahnelenen ‘Açlık’ oyununa verildi.

Habertürk

Yorum


işlemi tamamlayınız: