Kazım Öz’ün Dûr (Uzak) Belgeseli Erişime Açılıyor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ödüllü yönetmen Kazım Öz’ün Dûr (Uzak) belgeseli, dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması boyunca ücretsiz izlenebilecek. 

Ödüllü yönetmen Kazim Öz, dört gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması boyunca, göçün ve sonrasının yarattığı etkileri odağına aldığı belgeseli Dûr’u (Uzak) ücretsiz erişime açıyorBelgesel Vimeo üzerinden ‘’corona’’ şifresiyle izlenebilecek. Öte yandan Öz, Vimeo’daki Zer, Bahoz ve Şexavan dahil tüm filmlerinin kiralama bedelini 1,99 dolara indirdi. Yönetmenin tüm filmlerini dünya dillerindeki altyazılarıyla izlemek mümkün. 

Daha önce de Zer, Çınara Sıpî, Son Mevsim Şavaklar ve He Bu Tune Bu’yu karantinadaki seyircisiyle buluşturan Öz, şimdi ise Dûr’u erişime açıyor. 

Belgesel 22 Mayıs Cuma akşamından itibaren 4 gün boyunca Vimeo üzerinden “corona” şifresiyle erişime açık olacak. 

Belgeselde Kazım Öz’ün doğup büyüdüğü Kürmeş köyünde, genç kuşağın büyük şehirlere ve Avrupa’ya göç etmesiyle gittikçe yalnızlaşan yaşlı nüfusun ve göç eden gençlerin yaşadıkları konu ediliyor. 

Uluslararası pek çok festivalden toplamda 42 ödül alan, ‘BahozveZerile tanınan yönetmen Öz, doğup büyüdüğü Dersim Pertek’tegöç ve sonrasıteması üzerine çektiği filmi Dûr ile Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nde En İyi Belgesel ödülünü kazandı.
 

Öte yandan zamanda yönetmen Öz, Zer ve Bahoz dahil olmak üzere tüm filmlerini karantina boyunca indirimli olarak seyirciyle buluşturduğunu duyurdu. 

Öz, şimdi ‘’Bir Kar Tanesinin Ömrü’’ adlı yeni bir sinema filminin çekim aşamasında 

EVRENSEL

Paylaş.

Yanıtla