17 Mayıs Derneği’nden Kuir Performans Sanatçılarına Açık Çağrı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

17 Mayıs Derneği, Ankara’da yaşayan ya da 26 Nisan-6 Mayıs 2021 tarihleri arasında Ankara’da bulunabilecek kuir performans sanatçılarına seslendi: “Kendi ürettiğin, her biri en az 30 saniye en çok 59 saniye olan bir veya birden fazla temadaki video/videoları çek ve 19 Nisan Pazartesi saat 17.00’ye kadar ilet.”

17 Mayıs Derneği, bu sene 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Günü’nü beş farklı tema çerçevesinde beş farklı queer sanatçı ile çekimi yapılacak 59’ar saniyelik videolarla kutlayacak.

“Onur Duy”, “İçindeki Gücü Hatırla/Hatırlat”, “Anlat/Değiştir/Önyargıları Kır”, “Engelleri/Ayrımcılıkları Aş” ve “Yaşa/Yaşat” temalarında beş ayrı video yayımlayacak olan dernek, Ankara’da yaşayan ya da 26 Nisan-6 Mayıs 2021 tarihleri arasında Ankara’da bulunabilecek sanatçılara açık çağrıda bulundu.

Derneği açıklamasında şöyle denildi:

“Yukarıdaki farklı temaları içeren kendi ürettiğin, her biri en az 30 saniye en çok 59 saniye olan bir veya birden fazla temadaki video/videoları çek ve 19 Nisan Pazartesi saat 17.00’ye kadar info@17mayis.org adresine e-posta ile ilet.”

Başvurular 21 Nisan’da jüri tarafından değerlendirilecek. Belirlenen beş sanatçı 22 Nisan’da açıklanacak. Değerlendirme sonucu kazanan ve çekimleri tamamlayan her bir sanatçıya üretim desteği olarak 2 bin TL ödenecek.

Katılım koşullarıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için şuraya bakılabilir.

Kültür Servisi

Paylaş.

Yanıtla