Oyuncular Sendikası’ndan Ezgi Mola’ya Destek: Yalnız Değil!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tecavüz faili Musa Orhan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Oyuncu Ezgi Mola’ya bir destek de Oyuncular Sendikası’ndan geldi.

Oyuncular Sendikası, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda, Ezgi Mola’ya destek açıklaması yaptı. Sendikanın Twitter’dan yapmış olduğu paylaşım şöyle:

“Nitelikli cinsel saldırı ve intihara sürükleme suçları sanığı olarak tutuksuz yargılanan Musa Orhan’ın avukatı aracılığı ile başta oyuncu Ezgi Mola olmak üzere sosyal medya paylaşımları nedeniyle, içinde üyelerimizin de bulunduğu pek çok sanatçı ve destek mesajı yazan yüzlerce kişi hakkında ‘hakaret’ iddiası ile suç duyurusunda bulunmasını, hatta hapis cezası istemesini, en hafif tabiri ile hayretle takip ediyoruz.

Kamuoyunun bu denli vicdanını yaralayan ve infial yaratan bir dava hakkında söz söyleyen oyuncular ve vatandaşlar hakkında tek tek suç duyurusunda bulunulmasını absürt buluyor ve kabul etmiyoruz.

Yargımızın; her gün kadınların yaşam hakkı başta olmak üzere en temel haklarını -cezasızlığa güvenerek- ihlal, gasp ve tehdit eden failleri en ağır şekilde cezalandırmasını talep ediyor ve adalet bekliyoruz.”

Evrensel

Paylaş.

Yanıtla