Valilik, Rapçi Sefo’yu Sahneden İndirdi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rapçi Sefo, AKP iktidarının ısrarla sürdürdüğü ‘müzik yasağı’ gerekçesiyle Bodrum’da verdiği konserde sahneden indirildi. Duruma tepki gösteren Sefo, “Bu saçmalık ya bu yasak 01.00’e kadar değil miydi?” ifadelerini kullandı.

Baskı ve yasakları gün geçtikçe artıran AKP iktidarı, pandemi bahanesiyle aldığı müzik yasağı kararındaki ısrarını sürdürürken, Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildi.

Bu karara sahneden iner inmez sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tepki gösteren Sefo, “Bu saçmalık ya bu yasak 01.00’e kadar değil miydi” ifadelerini kullandı.

“SEFO” KİMDİR?

“Sefo” ya da gerçek ismiyle Seyfullah Sağır, 1998 Samsun doğumludur.

Mart 2018’de ilk şarkısı Yalan ile müzik kariyerine başladı. Şubat 2019’da çıkardığı Poz teklisinden sonra daha çok müziğe odaklanmaya karar verdi. 18 Nisan 2019’da Up Down teklisini çıkardı.

28 Haziran 2019’da 362 teklisini çıkardı. Bu tekliden sonra Derdi Ne şarkısını çıkardı. Şarkılarında genellikle pop ritmi kullanır.

21 Şubat 2020 tarihinde Başa Sar adında bir tekli yayımladı, şarkının diğer isimleri arasında beatinde Aerro ve Sefo’ya eşlik eden Yase bulunmakta.

Birgün

Paylaş.

Yanıtla