Her Ünlü Tiyatroda Oynayabilir

Pinterest LinkedIn Tumblr +

herünlüTiyatro Yok ki’ye dahil ettikleri ünlü isimler ile son zamanlarda adlarından sıkça söz ettiren konservatuvar mezunu oyuncu Elif Tayhan ve Kerem Baydar neden ünlü isimleri oyunlarında kullandıklarını açıkladı.

Konservatuvar mezunu Elif Tayhan ile yönetmen ve oyuncu Kerem Baydar tarafından kurulan, Tiyatro Yok ki Şehir Tiyatroları düzeyinde bir gişe ile oyunlarını halkla buluşturmayı amaçlıyor.

Bir önceki oyunda Nuri Alço sonrada erkek kılığında oynayan Günay Musayeva’yı konuk oyuncu olarak tiyatrolarına konuk ederek birçok medyada da yer alan Tiyatro Yok ki’nin kurucularından Elif Tayhan, ‘Tiyatro yok ki, yok olmayı hedef almış tiyatrolara, söylentilere karşın yeni bir soluk ve nefes olacak. İyi ve içten yapılan şeylerin mutlaka seyircisi olacaktır. Biz kendi alanların da başarılı isimleri gerek tiyatromuza gerekse oyunumuz Aşk-ı Mecnun’a dahil ederken yapar mı yapamaz mı diye tedirgin olmuyoruz, aksine kafamız rahat ve onlara eğitim vererek sahneye hazırlıyoruz. Bundan sonrada çok tanınmış ünlü isimleri tiyatromuza ve oyunumuza dahil edeceğiz. Bizim kapımız herkese açık Biz 45 liraya bilet satmıyoruz. Herkes gelip tiyatro izlesin amacındayız. Madem tiyatronun yayılması isteniyor herkes fedakarlık yapmalı” dedi.

TİYATRODAN TİCARİ AMAÇ GÜDÜLMEMEMELİ

Tiyatro Yok ki’yi kurarken öncelikler tiyatronun yaygınlaşmasını düşündüklerini belirten yönetmen Kerem Baydar ise, ‘‘ Yaklaşık bir yıldır kendi bütçelerimizden verip tiyatro izleyicisiyle buluşuyoruz. Ücretsiz oyunlar oynadık. Tanınan bir tiyatromuz oldu. Bir yılda kurulup bu kadar adından bahsedilen tiyatro sayısı azdır. Oynadığımız oyunlar her kesimin izleyeceği anlayacağı oyunlar. Biz siyasi tiyatro yapmıyoruz. Zaten eleştirenler eleştiriyor. İnsanları düşündürmeden güldürmek istiyoruz. Zaten çoğu insan gündelik yaşantısında mutsuz. Sıkıntılarla boğuşuyorlar. Tiyatromuza gelen insanlar çok eğlenip keyif alıyor gülüyor mutlu ayrılıyor. Tiyatro dışında da projelerimiz var televizyon için. İnsanlar tiyatromuzda kimi izlemek istiyorlarsa onlara teklif götürüp oyunumuz Aşk-ı Mecnun’a dahil edebiliriz’’dedi.

Cnnturk

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.