Yönetmen Kemal Aydoğan: İlhan Sami Seyredene Kadar Sahneleyeceğiz

Pinterest LinkedIn Tumblr +

28 yıldır cezaevinde tutulan Yazar ve Şair İlhan Sami Çomak’ın kitabından uyarlanan “Hayat Seni Çok Seviyorum” oyunu Moda Sahnesinde seyirciyle buluştu.

28 yıldır cezaevinde tutulan Yazar ve Şair İlhan Sami Çomak’ın İletişim Yayınları’ndan çıkan “Karınca Yuvasını Dağıtmamak” kitabından uyarlanan “Hayat Seni Çok Seviyorum” oyunu Moda Sahnesinde seyirci ile buluştu. Yönetmenliğini Kemal Aydoğan’ın yaptığı Ali Tekbaş ve Gülseven Medar’ın rol aldığı oyunun prömiyeri dün gerçekleşti. Oyunun finalinde İlhan Sami Çomak’ın kendi sesinden mesajı dinletilirken, HDP Önceki Dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da mesajı okundu.

Çomak, mesajında özgürlüğüne kavuşursa yapacaklarını anlatarak başladı. Çomak, “İlkin varlığıyla sonra ölümüyle beni besleyen hâlâ yasını bitiremediğim kardeşimin mezarını ziyaret edeceğim. Ağlayacağım orada doya doya ağlayacağım. O yüzden kimse varmasın yanıma. Sonra göğe bakacağım. Etrafındaki diğer mezarlara. Keke’nin yanına uzanacağım. Aydınlık bir gün olsun istiyorum” dedi. Bu oyunda anlatılanların bireysel bir hikaye olmadığının altını çizen Çomak, “Ben halkının kaderini paylaşan bir bireyim” ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş ise mesajında şunları söyledi: “Değerli arkadaşımız İlhan Sami Çomak’ın emeklerini sahneye uyarlayan değerli sanatçılara ve tüm dostlara yürek dolusu selam gönderiyorum. Özgür günlerde sizleri seyirci koltuklarında izleyebilmeyi umuyor, diliyorum.”(Haberin devamı için tıklayın…)

Paylaş.

Yanıtla