Bir Podcast Dizisi: “Kıvılcım”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

K’nın Sesi Podcast, yeni bir format ile dinleyiciyle buluştu. Podcast dizisi Kıvılcım’ın ilk dört bölümü bu hafta yayına girdi. Kıvılcım, intihar ettiği iddia edilen genç bir kadının şüpheli ölümünün araştırıldığı polisiye bir hikaye.

Kıvılcım aynı zamanda Türkiye’de kadınların merkezde olduğu ilk polisiye podcast dizisi olma özelliği ile de dikkat çekiyor. Kadın ve kuir hikayelerini merkeze alarak içerik üreten K’nın Sesi yapımı olan Kıvılcım’ı tüm podcast platformlarından ya da web sitesinden dinleyebilirsiniz.

Dinleyenleri işitsel bir yolculuğa çıkaran senaryoyu Duygu Dalyanoğlu kaleme aldı, Ayşenil Şamlıoğlu ise yönetiyor. Projede oyuncu olarak da yer alan bu ikiliye Nazlı Bulum, Ayça Damgacı, Erol Babaoğlu, Tilbe Saran, Gün Koper gibi geniş bir kadro eşlik ediyor. Yapım koordinatörlüğünü Nihal Albayrak’ın üstlendiği oyunun ses tasarımı ve özgün müzikleri ise Beril Sarıaltun’a ait.

“Arkası yarın” tarzındaki radyo tiyatrosu formunu günümüz estetiğine uyarlayan podcast dizisi, her biri ortalama 20 dakikalık 8 bölümden oluşuyor. K’nın Sesi’nin 2020’den beri yayımlamış olduğu kısa oyunlarda da kullanılan üç boyutlu ses tasarımı ile kurgulanan podcastler dinleyiciyi tiyatro izleme deneyimine yaklaştırarak hayal gücünü harekete geçiriyor.

Podcast dizisi “Kıvılcım” şu platformlardan dinlenebilir: Spotify, Apple Podcast Serisi, Web Sitesi

Paylaş.

Yanıtla